Foto

Kubiešu pianists Roberto Fonseka Rīgā pasniegs bezmaksas meistarklasi

Izcilais kubiešu pianists Roberto Fonseka, kurš 19. oktobrī uzstāsies festivāla “Rīgas Ritmi 2021” noslēdzošajā koncertā VEF Kultūras pilī, pasniegs arī ikvienam pieejamu bezmaksas meistarklasi. Tā notiks turpat koncertdienas rītā plkst. 11.00 un to varēs apmeklēt iepriekš piesakoties e-pastā workshop@rigasritmi.lv.

Roberto Fonseka tiek uzskatīts par spožāko mūsdienu kubiešu pianistu uz džeza un globālās mūzikas skatuves. 46 gadus vecais pianists un dziedātājs ir spilgts kubiešu mūzikas pārstāvis, kurš nebaidās jaukt kopā džezu, fanku, bosanovu, salsu, mambo, rumbu, flamenko, mūsdienu regeja paveidu reggaeton, hiphopu un spoken word jeb runātā teksta stilistiku.

Meistarklasē lielākais uzsvars gan tiks likts tieši uz kubiešu mūzikas bagātīgo tradīciju. Turklāt meistarklasē piedalīsies arī abi Roberto Fonsekas trio dalībnieki – vēl divi lieliski kubiešu mūziķi Felipe Kabrera Kardenass (bass) un Lukmils Perezs Herera (bungas), lai līdzētu nodemonstrēt kubiešu kopā muzicēšanas neatkārtojamo skanējumu.

Kubas galvaspilsētā dzimušais mūziķis kopš deviņdesmito gadu sākuma jau vairākkārt devies pasaules tūrēs, tajā skaitā kopā ar leģendāro kubiešu mūzikas apvienību “Buena Vista Social Club”, kur viņš bija gan pianists, gan viens no projekta mākslinieciskajiem vadītājiem. Fonseka izdevis vienpadsmit albumus un ticis arī nominēts prestižajai “Grammy” balvai. Acīmredzamo muzikālo talantu un kubiešu skaniskās kultūras dziļu izpratni viņam šūpulī ielikuši vecāki, jo Roberto tēvs bija bundzinieks, bet māte – dziedātāja un dejotāja.

Jau 15 gadu vecumā Fonseka pirmoreiz kā solomākslinieks uzstājās džeza festivālā “Jazz Plaza Festival” Havanā. Pirmo albumu – “En el Comienzo” – viņš ierakstīja kopā ar grupu “Grupo Temperamento”, un tas tika atzīts par Kubas labāko džeza albumu 1999. gadā! Šis negaidītais panākums iedrošināja Fonseku momentāni izdot arī savu solodebijas albumu “Tiene Que Ver”, un kopš tā laika viņš turpinājis strauji kāpt pa kubiešu mūzikas skatuves slavas kāpnēm.

“Mana kultūra ir spēcīga un dažāda,” saka Fonseka. “Tajā ir tik daudz dzīvības, tik daudz mūzikas. Mēs esam bagāti… Un esmu ļoti priecīgs un pagodināts piedalīties festivālā “Rīgas Ritmi” Latvijā. Ar nepacietību gaidu iespēju dalīties ar savu jaunāko albumu “Yesun” ar Latvijas publiku un aicināt klausītājus muzikālā ceļojumā uz savu mīļoto Kubu!”

Meistarklases apmeklētāju skaits ierobežots atbilstoši epidemioloģiskajām prasībām, tādēļ vēlams pieteikties laikus. Ieeja gan meistarklasē, gan koncertā tikai ar derīgu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. Vēl pieejams neliels skaits biļešu arī uz 19. oktobra vakara koncertu VEF Kultūras pilī plkst. 19.00. Biļetes nopērkamas aula.lv.

Biļetes uz koncertu - atvērt šeit

Mājas lapa: http://www.robertofonseca.com/