Kultūras pils „Ziemeļblāzma“ logos audiovizuāls notikums „Vitrāžas“

Tikai desmit dienas no 7. oktobra līdz 17. oktobrim plkst. 19.00 un 19.30 Ziemeļblāzmas pils parkā audiovizuāls notikums „Vitrāžas“ – mākslinieces Karinē Paronjancas lielformāta gleznu stāsti.

Pils centrālās fasādes logos uzplauks teiksmaini ziedi un atdzīvosies eksotiski dzīvnieki, un to visu ieskaus pils logu rūtojums, radot senu vitrāžu efektu. Šajā savdabīgajā izstādē būs iespēja aplūkot mākslinieces Karinē Paronjancas gleznas, vienlaikus klausoties gleznu īpašos stāstus par sevi, savu radītāju un Visumu mums apkārt.

Gleznotājas Karinē Paronjancas daiļrades galvenās tēmas: Kosmoss, Absolūts, dabas likumi un ritmi, Saule un tās enerģija. Mākslinieces pieeja – tā ir saruna ar skatītāju metaforu, vēstījumu, simbolu  valodā, kuri skar ģenētiskās atmiņas dziļākos slāņus un kolektīvo bezapziņu.

Mākslinieci iedvesmo un interesē kontrasts starp cilvēka radītu  skarbo ģeometrisko konstrukciju  un  dzīvās dabas formu plastiskumu. Viņa tic, ka līdzās gleznieciskajām un saturiskajām kvalitātēm, liela nozīme ir dzīvesprieka un enerģijas lādiņam, ko izstaro viņas darbi.

Savdabīgā audiovizuālā izstāde ir 18 minūtes gara un notiek 2 reizes katru dienu. Ja kādam no skatītājiem ir vēlme apskatīt mākslas darbu tuvāk, tad to ir iespeja izdarīt, noskanējot katras gleznas QR kodu, kas izvietots izstādes norises vietā.

Gaidīsim ciemos!

Ziemeļrīgas kultūras apvienība, Kultūras pils Ziemeļblāzma