Laikmetīgās keramikas izstāde “Klons”

Laikmetīgās keramikas izstāde “Klons”

Rīgas Porcelāna muzejā, Kalēju ielā 9/11, Vecrīgā (ieeja no Konventa sētas) no 2018. gada 16. jūnija līdz 12. augustam norisināsies laikmetīgās keramikas izstāde “Klons”.

Izstāde “Klons” veltīta mūsdienu tehnoloģiju lomai laikmetīgajā keramikā. Tās mērķis ir atspoguļot keramikas darbus, kuru radīšanai kādā no posmiem tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas, piemēram 3D printeris u.c.. Digitālo tehnoloģiju pielietojums idejas vai paša darba izstrādes procesā ir konceptuāla izvēle jeb princips.

Izstādes “Klons” ideja ir skaidrojama divos aspektos (atklājot vārda divējādo nozīmi). No vienas puses māla klons ir sens latviskās identitātes kods, kas saistās ar keramikas materiāla izcelsmi un pamatīgumu. No otras puses klons norāda uz mūsdienu tehnoloģiju iespējām - radīt klonu jebkurai lietai. Apvienojot šos abus aspektus mākslinieki katrs sava darba ceļu meklēs caur pašportreta prizmu.

Izstāde prezentē piecus dažādus latviešu māksliniekus, kuri veido arī jauno keramiķu izglītības bāzi, strādājot Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā. Izstādē piedalās – Dainis Lesiņš, Jevgēnija Loginova, Ainārs Rimicāns, Anna Rubene-Zīdere un Līga Skariņa – katrs savā veidā spilgti mākslinieki ar savu raksturīgo rokrakstu šoreiz sadarbosies vienotai izstādes tēmai un koncepcijai.

Izstāde “Klons” Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma līdz 2018. gada 12. augustam.

Publicitātes foto:

1 – Līga Skariņa. “Mākoņ-kalni”. 2018.
2 – Anna Rubene-Zīdere. No sērijas "Latvieša pelēkais". 2017.
3 – Ainārs Rimicāns. No sērijas “Uzmanīgi, ass!”. 2014.
4 – Jevgēnija Loginova. “Ziedi”. 2015.
5, 6 – Dainis Lesiņš. No sērijas “NOON”. 2012.

Papildu informācija:
Ieva Nagliņa
Rīgas Porcelāna muzeja ekspozīcijas un izstāžu kuratore
E-pasts: ieva.naglina@riga.lv
www.porcelanamuzejs.riga.lv

Galerijas