Lieldienu nedēļā Rīgu rotā gaismas instalācijas un vides objekti

Lieldienu nedēļā Rīgu rotā gaismas instalācijas un vides objekti

Rīgas pašvaldība Lieldienu nedēļā aicina ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi aplūkot gaismas instalācijas Māras dīķī un uz VEF Kultūras pils fasādes, kā arī dažādus vides objektus vairākās galvaspilsētas apkaimēs.

No 16. līdz 18. aprīlim katru vakaru no plkst. 20.30 līdz 23.30 Māras dīķī pie Mārupes ielas būs skatāms savulaik gaismas festivālam “Staro Rīga” veidotais objekts “Monāde”. Tas ir audiovizuāla instalācija un lielizmēra projekcija uz ūdens ekrāna, kura diametrs ir 30 metri. Videoprojekciju veidojusi norvēģu māksliniece Anastasija Isašena un tā ir iedvesmota no apļa, kuram gadsimtiem ilgi cilvēce ir piešķīrusi dažādas nozīmes.

No 15. līdz 18. aprīlim katru dienu no plkst. 20.30 līdz 24.00 uz VEF Kultūras pils fasādes košas video un skaņas projekcijas dāvās pavasara atmodas sajūtu, iedvesmojot, spēcinot un raisot pārdomas par skaisto mūsu dzīvē. Video veidojis mākslinieks Arvis Rode.

Doma laukumā izveidota centrālā Lieldienu pilsētvides noformējuma ekspozīcija, kurā apskatāma vides dizaina objektu kompozīcija “Saules dzirnas”, atraitnīšu stādījumi, kā arī pavasara augu un zaru kompozīcijas. Savukārt 17. un 18. aprīlī ikvienam būs iespēja izšūpoties divās koka šūpolēs.

Piecās vietās pilsētā izvietoti vides dizaina objekti “Pavasaris” – tramvaja galapunktā Juglā, Gustava Zemgala un Brīvības gatves krustojumā,  Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā, Raņķa dambja un Uzvaras bulvāra krustojumā piegulošajā zālienā un Mežaparkā pie Meža prospekta pretim Kokneses prospektam.

Septiņās vietās apskatāmi vides dizaina objekti “Mājup!” – Maskavas ielā pie Dienvidu tilta, Lielirbes ielas un Kārļa Ulmaņa gatves krustojumā, Viestura prospekta un Varoņu ielas krustojumā, Augusta Deglava un Ilūkstes ielas krustojumā, pie Buļļu un Dzirciema ielas rotācijas apļa, Firsa Sadovņikova, Ludzas un Lazdonas ielas krustojumā un Aspazijas bulvāra un Satekles ielas krustojumā.

Savukārt 26  lielformāta informatīvajos stendos visā pilsētā izvietoti Lieldienu plakāti ar mākslinieka Kriša Salmaņa vizuālo vēstījumu un saulainu Lieldienu vēlējumu ikvienam.

Rīgas pašvaldība Lieldienās piedāvā iedzīvotājiem un pilsētas viesiem piedalīties arī citās aktivitātēs.

Pilna svētku programma ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Foto: Rīgas dome

Galerijas