Foto

Mākslas centra „NOASS” mastā tiks pacelts mākslas karogs

Turpinot mākslas projektu „Spēka avots”, ceturtdien, 29. jūlijā, plkst.19.00 peldošajā mākslas centrā „NOASS” tiks atklāts mākslinieces Līvas Rutmanes karogs.

Laika posmā no jūlija līdz pat decembra beigām pie mākslas centra „NOASS” fasādes ikvienam būs iespēja iepazīt kādu no astoņiem mākslas darbiem – karogiem, kas ir veidoti projekta „Spēka avots” ietvaros. Šis projekts ir veidots kā turpinājums mākslas centrā “NOASS” pagājušā gada augustā atklātajai mākslinieka Kaspara Groševa izstādei “Autonomia”, kuras centrā bija karogs un tā dekonstrukcijas kā medijs mākslas valodas paplašināšanai. 

Mākslas projekts veidots kā jebkurā diennakts laikā pieejama un mainīga ekspozīcija vairāku mēnešu garumā – pie mākslas centra fasādes  tiek izstādīts tikai viena mākslinieka karogs, kuru pēc laika nomaina nākamā mākslinieka darbs. Katrs no māksliniekiem veido savu unikālo variāciju par karogu kā izteiksmes līdzekli, kā simbolu, žestu un mediju. Projektā apvienojušies dažādu paaudžu mākslinieki – Līva Rutmane, Anna Malicka, Kristiāna Marija Sproģe, Jānis Krauklis, Maija Kurševa, Līga Spunde, Margrieta Griestiņa un Ieva Putniņa.

No 29. jūlija līdz 16. augustam pie mākslas centra „NOASS” fasādes būs aplūkojams mākslinieces Līvas Rutmanes veidotais karogs.

Līva Rutmane (1984) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu un galvenokārt strādā ar lielformāta zīmējumiem un mazformāta plastikāta objektiem. Starp nesenākajiem projektiem minama personālizstādes "PRR", Kim? Laikmetīgās mākslas centrā (2020), “Kūciņa Līvai”, galerijā Low (2017) un grupas izstāde “I had amnesia once or twice”, Polansky galerijā, Brno (2019). Līva Rutmane arīdzan darbojas mākslinieku grupā “Klīga”, kā arī izdod pašizdokļus, tai skaitā Rīgas Zīnu Festivāla ietvaros tika izdots viņas veidotais “Darbiņš” (2018).

Projekts „Spēka avots” tapis ar Rīgas domes un VKKF mērķprogrammas “KultūrElpa” atbalstu. 

Par mākslas centru „NOASS”

Mākslas centrs „NOASS” ir mākslinieku vadīta organizācija ar vairāk nekā divdesmit gadu ilgu darbības vēsturi. Lai radītu iespēju veidot nozīmīgākus mākslas notikumus, viens no organizācijas dibinātājiem,  Dzintars Zilgalvis, 2000. gadā no Daugavas dzelmes izcēla nogrimušu betona piestātni un kopā ar domu biedriem pārbūvēja to par izstāžu zāli un peldošu skatuvi. Kopš tā laika, „NOASS” ir viens no redzamākajām kultūras centriem un  viena no tradīcijām bagātākajām nevalstiskajām kultūras organizācijām Latvijā, savā interešu lokā iekļaujot vizuālo mākslu, literatūru, laikmetīgo deju, teātri, skaņu mākslu, kustīgo attēlu (video) un mākslas projektu realizēšanu pilsētvidē.

Papildu informācijai: Gita Jankovska, gita@noass.lv