Mazā ģilde vasarā aicina uz 18. koncertciklu “Džezs Vecrīgā – Mazās ģildes dārzā”

Turpinot tradīcijas, jau astoņpadsmito gadu pēc kārtas Mazā ģilde vasaras mēnešos rīdziniekiem un Rīgas viesiem dāvina bezmaksas džeza koncertus ceturtdienu pēcpusdienās.

Sākot ar 6. jūniju un līdz pat 29. augustam RKTMC “Mazā ģilde” dārzā katru ceturtdienu plkst. 17.00 būs iespēja dzirdēt džeza mūzikas skaņas atzinīgi novērtētu Latvijas mūziķu izpildījumā. Šovasar Vecrīgas sirdī uzstāsies “City Jazz Riga” bigbends Kārļa Vanaga un Dāvja Jurkas vadībā, “Jam Orchestra” un Toma Rudzinska trio.

6., 13., 20., 27. jūnijā muzicēs CITY JAZZ RIGA džeza skolas kolektīvi. City Jazz Riga džeza skolas paspārnē darbojas divi bigbenda sastāvi, tās dibinātāja Kārļa Vanaga vadībā. Tradicionāli CITY JAZZ RIGA jau vairākus gadus sniedz koncertus Mazās ģildes dārzā. Kolektīvā spēlē dažāda vecuma mūziķi – profesionāli mūzikas studenti un amatieri ar mūzikas instrumentu spēles prasmi, kas pilnveidota džeza mūziķu Kārļa Vanaga, Dāvja Jurkas un Kārļa Alfrēda Feldberga vadībā.

11., 18., 25. jūlijā un 1. augustā muzicēs grupa “Jam Orchestra”. Mūziķi izpildīs enerģisku, uz džeza/roka/blūza tendētu mūziku, kuras galvenais autors un aranžētājs ir izcilais grupas ģitārists, JVLMA pasniedzējs, Andrejs Jevsjukovs. “Jam Orchestra” sastāvā priecēs basģitārists Pēteris Liepiņš, sitamo instrumentu meistars Gundars Lintiņš, komponists un ģitārists Andrejs Jevsjukovs, saksofonists Zintis Žvarts un taustiņinstrumentālists Matīss Žilinskis.

8., 15., 22., 29. augustā muzicēs Toma Rudzinska trio. Toms Rudzinskis ir viens no Baltijas vadošajiem inovatīvākajiem džeza komponistiem un izpildītājiem. Starptautisku konkursu laureāts, Conservatorium van Amsterdam absolvents, ar savu unikālo skanējumu kā izpildījumā, tā kompozīcijās, Rudzinskis pārstāv mūsdienu Latvijas džeza mūziķu paaudzi Eiropā. Toma Rudzinska trio piedāvās dažādību gan sastāvā, katru reizi uzstājoties ar citiem domu biediem, gan repertuārā – no tradicionālā džeza līdz mūsdienīgākiem skanējumam, iekļaujot elektroniskus instrumentus.

Koncertciklu “Džezs Vecrīgā – Mazās ģildes dārzā” ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu rīko RKTMC “Mazā ģilde”.

Informāciju sagatavoja: Elvijs Krevics, RKTMC “Mazā ģilde” projektu vadītājs, elvijs.krevics@riga.lv.