Mežaparka Lielajā estrādē tiks atzīmēta grupas "Baložu pilni pagalmi" 30 gadu jubileja

Mežaparka Lielajā estrādē tiks atzīmēta grupas "Baložu pilni pagalmi" 30 gadu jubileja

2024. gada 11. maijā, koncertcikla "Ceļabiedri" ietvaros, Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē norisināsies pazīstamās alternatīvās mūzikas grupas “Baložu pilni pagalmi” 30 gadu jubilejas koncerts.

Grupa "Baložu Pilni Pagalmi" tika dibināta 1994. gadā, leģendārās mūzikas izdevniecības “Tornis” paspārnē. Grupas sastāvs trīsdesmit gadu laikā ir vairākkārt mainījies, bet tās nemainīgais un mūžīgais kodols ir mūzikas un tekstu autors Māris Šverns. Pēdējos 14 gadus apvienību veido Māris Šverns (balss, ģitāra), Klāvs Lauls (basģitāra un citi instrumenti) un Uldis Gedra (bungas).

Par “Baložiem” mūzikas apskatnieki ir rakstījuši daudzus labus vārdus, kā  piemēram: “Māris Šverns ar “Baložiem” raksta lieliskas dziesmas, kurām daudzi uzliek underground un indie zīmogu. Taču šim dziesmām ir dvēsele, kas mūsdienu latviešu mūzikā ir retums.” Kāds cits citāts: “Latvijas neatkarīgās mūzikas scēnas viens no stūrakmeņiem jau kopš 1994. gada ir muzikālā apvienība “Baložu pilni pagalmi”, kuru pilntiesīgi var dēvēt par latviešu underground kulta grupu. “Baložu pilni pagalmi” ir fenomens, kas nepārtraukti eksperimentē – pārvarot klišejiskās sajūtas par mūzikas pareizumu, mūziķi rada ļoti atklātas melodijas, kas runā par dzīvi mums apkārt un ļauj pietuvoties tai dīvainajai katarsei, ko var notvert tikai agrā rīta stundā, pēc nakts, kas pavadīta domubiedru vidū.”

30 gadu laikā mainīgā sastāvā grupa izdevusi trīspadsmit albumus, no kuriem pēdējo “Nē! Zināms iemesls” – pērnā gada jūnijā. Albumā iekļauti arī turku dzejnieka Nāzima Hikmeta Rana teksti Pētera Brūvera atdzejojumā no 1988. gadā Rīgā izdotās turku mūsdienu dzejas izlases "Baložu Pilni Pagalmi".


“Baložu” iespaidīgā diskogrāfija:

Skaties! (1995. gadā); Cik dīvaini (1995. gadā); Esi ar mani! (1996. gadā); Vēstules (1998. gadā); Zabete baro baložus (1999. gadā); Jauni iespaidi (2001. gadā); Runā ar mani (2004. gadā); Esi sveiks (2007. gadā); Divreiz izstāstītie stāsti (2011. gadā); Stacija mums (2014. gadā); Visi savējie (2017. gadā); Uz karstām oglēm zem degošām zvaigznēm (2020. gadā); Nē! Zināms iemesls (2023. gadā), kas šogad ir nominēts Zelta Mikrofonam kategorijā labākais indie vai alternatīvās mūzikas albums.


N.B. Biļetes uz šo koncertu ir pieejamas visās SIA "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā. Biļetes cena – EUR 15.

Vairāk informācijas: Kate Zaltāne, Ziemeļrīgas kultūras apvienības Sabiedrisko attiecību un digitālā mārketinga speciāliste. E-pasts: kate.zaltane@riga.lv.