Foto

Muzikālā apvienība “Rāmi Riti” izdod albumu un aicina uz koncertiem

Muzikālā apvienība “Rāmi Riti” zeltainajā rudenī klausītājiem nodod trešo studijas albumu “Rotājiesi, tu Saulīte”. Lai satiktos ar saviem klausītājiem jaunajās dziesmās un ne tikai, mūziķi aicina uz koncertiem 22. novembrī Spīķeru koncertzālē un 29. februārī Siguldā koncertzālē “Baltais Flīģelis”. 

Albumā “Rotājiesi, tu Saulīte” savijas tautasdziesmu burvība ar latviski meditatīvu muzikālu skanējumu un ved klausītāju ceļojumā pie sevis, savas dvēseles. Tā ir mūzika, ar etnisku nokrāsu, kurā kopā saplūst balsis, kokles, ģitāras, čella, stabules, flautas, perkusiju, taustiņu u.c. instrumentu skanējums.

Video “Līgo, Dievs, ar Saulīti” 

Mūziķe Inese Kozuliņa stāsta par albuma vēstījumu, kuru vēlas, lai sadzird klausītājs: “Caur instrumentu krāsām, balsīm, tautasdziesmu tekstiem un kopējo skanējumu katram ir iespēja nokļūt muzikālā vēstījumā, kus tuvina gan pašam sev, gan savas zemes un tautas Dvēselītei, kura pilna ar mīlestību, gudrību un latvisko Dievsajūtu.”

Kompozīcijas ieskaņojuši jau vairāku gadu garumā kopā muzicējošie “Rāmi Riti” mūziķi – Inese Kozuliņa, Mārtiņš Miļevskis, Ansis Jansons, Arnolds Kārklis, Alisa Klimanska, kā arī Kristīne Štikāne, kura nesen pievienojusies apvienībai.  Šoreiz projektā iesaistījušies arī pazīstami viesmūziķi no citām grupām un projektiem – Undīne Balode, Reinis Jaunais, Kalvis Vītols, Iveta Brikmane un Otto Lodiņš.

Koncertos “Rotājiesi, tu Saulīte” 22. novembrī Spīķeru koncertzālē un 29. februārī Siguldā koncertzālē “Baltais Flīģelis” klausītājus priecēs gan jaunās dziesmas, gan jau dzirdētās un iemīļotās. Koncerta programmas kodolu veidos tautasdziemas ar Inese Kozuliņas melodijām, tomēr kopējo skanējumu radīs katra “Rāmi Riti” mūziķa iekšējā dzirksts, spēlētais instruments un izteiksme mūzikā, kā arī dziedinošā 432 Hz frekvence, kurā dziesmas tiek atskaņotas.

Koncertā piedalīsies jau zināmie “Rāmi Riti” mūziķi – Inese Kozuliņa (vokāls), Ansis Jansons (kokle), Mārtiņš Miļevskis (perkusijas, taustiņi, vokāls), Arnolds Kārklis (ģitāra, vokāls), Alisa Klimanska (flautas) un Kristīne Štikāne (vokāls), kā arī divi viesmūziķi Undīne Balode (čells) un Kalvis Vītols (vokāls, perkusijas).

Pats muzikālās apvienības nosaukums “Rāmi Riti” ietver un noskaņo klausītāju uz mieru un tai pat laikā uz iekšēju modrību un notikumu. “Rāmi Riti” mūzika ir bagāta ar latviski meditatīvām noskaņām, kuras jaušamas tepat ap mums, kokos, pļavās, vējā, mežā, akmeņos, zemes smaržā, uguns siltumā, debess zilgmē, cilvēka tuvajās attiecībās ar dabu un mīļumā vienam pret otru. “Rāmi Riti” muzikālais vēstījums ļauj klausītājiem pietuvoties, pieskarties tautasdziesmās ievītajai latviskajai Dievsajūtai, katra paša iekšējai pasaulei, sajust vienotību, harmoniju ar visu dzīvo, kas mums apkārt.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā - www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja: Inga Zālīte “Rāmi Riti” mediju pārstāve, e-pasts: izalite@gmail.com

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit