Foto

Nenotiek Zemes stundas koncerts 2020; akcija aicina

Ņemot vērā pašreizējo Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju, šogad Zemes stundu svinam mājās. Zemes stundai veltīts koncerts tiek pārcelts, šobrīd vēl neprecizējot datumu.

Taču tas nenozīmē to, ka mēs nevaram sniegt savu atbalstu un līdzdarboties, lai paustu simboliskas rūpes par daudzveidīgu dabu un iestātos par stabilu klimatu Latvijā!

Tikai kopīga pasaules iedzīvotāju nostāja aizsargāt nākotni un uzlabot vides kvalitāti palīdzēs mūsu centieniem panākt jaunu vienošanos dabai un cilvēkiem 2020. gadā, tāpēc sestdien, 28. martā, plkst. 20:30 uz vienu stundu izslēgsim gaismas katrs savās mājās un sveču gaismā solidarizēsimies ar visu pasauli, kas darīs tāpat. Seko līdzi Zemes stundas jaunumiem Facebook pasākuma lapā.

#zemesstunda2020 #balssplanetai #connect2earth

Kāpēc izslēgt gaismu?

Nē, mērķis nav ietaupīt elektrību. Tas šādā pasākumā nav iespējams. Gaismas izslēgšana ir tik pat simboliska kā svecīšu aizdedzināšana Lāčplēša dienā. Skaidrs, ka svecītes iedegšanai nav praktiskas jēgas – tāpēc nepalielināsies aizsardzības budžets vai profesionālās armijas skaitliskais sastāvs. Tomēr tas liek mums domāt par to, kāpēc mums vispār ir sava valsts un ko darīt, lai tā turpinātos. Līdzīgi arī Zemes stundā. Nav nozīmes izslēgto elektroierīču skaitam, svarīga ir cilvēku apzināta nepieciešamība dzīvot videi draudzīgi.
Šodien katrs no mums var pastāstīt, kāpēc viņš pievienojas Zemes stundas idejai, bet, lūk, daži mūsu priekšlikumi. 

Izslēdzot gaismu Es:

Saku, ka vides jautājumu risināšana man ir svarīga. Es gribu dzīvot tīrā vidē un gribu, lai tāda iespēja būtu arī maniem bērniem;
Saku, ka valstij, pašvaldībām būtu tam jānovirza līdzekļi. Es sagaidu no politiķiem, ka vides problēmu risināšana no fona problēmas kļūst par nopietnu politiskās dienas kārtības jautājumu;
Saku, ka ir forši, ka mēs esam aizvien vairāk toleranti pret to, kas notiek mums apkārt un līdz ar to ziedojam līdzekļus bērniem, slimiem cilvēkiem, dzīvniekiem un varbūt kādam piemineklim. Taču būtu labi apzināties nepieciešamību kā uzņēmējiem, tā privātpersonām atbalstīt arī ilgtspējīgu nākotni;
Visbeidzot es saku, ka ikviens no mums var kaut ko darīt, lai mūsu vienīgajām mājām – Zemei – būtu vairāk spēka. Darīšana nav tikai viena stunda ik gadu Zemes stundā. Tās ir ikdienišķas izvēles visa gada garumā.

Pasaules Dabas Fonds
Attēls: Gerds Altmanis, pixabay.com 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit