Foto

Pirmajā adventē Rīgā iemirdzēsies galvenās svētku egles un notiks koncerti

Pirmajā adventē, 28. novembrī, Rīgā iemirdzēsies galvenās Ziemassvētku egles Doma laukumā un Rātslaukumā, savukārt kultūras centros un dievnamos skanēs svētku koncerti.

Kopumā šogad pašvaldība Rīgā ir gādājusi par 16 eglēm, kas atradīsies dažādās pilsētas apkaimēs, un 22 Ziemassvētku eglēm, kas rotās galvaspilsētas kultūras centrus, parkus, skvērus un laukumus.

Svētku noskaņa būs jūtama arī koncertos kultūras centros un dievnamos, kurus ikviens interesents varēs apmeklēt “zaļajā režīmā”, bet atsevišķus koncertus būs iespēja vērot arī tiešsaistē.

Pirmajā adventē pilsētā sākas koncertcikls “Adventa koncerti Rīgas baznīcās”, un 28. novembrī koncerts notiks Rīgas Āgenskalna baptistu baznīcā.

Šajā dienā Rīgas Sv. Pētera baznīcā apmeklētāji gaidīti Ziemassvētku gaidīšanas laika pasakas “Sveces liesma” muzikālajā uzvedumā, kas tapis pēc Selmas Lāgerlēvas darba “Kristus leģenda” motīviem. Pirmās adventes koncerts ar Orķestra “Rīga” un solistes Ievas Paršas piedalīšanos skanēs arī Rīgas Domā. Šis koncerts būs skatāms kā klātienē, tā arī tiešsaistē.

Svētku gaidīšanas atmosfēru uzburs arī Rīgas kultūras centros notiekošie koncerti. Kultūras centrā “Imanta” ar pazīstamu mūziķu un populāru solistu piedalīšanos skanēs koncerts “Ziemassvētku romance”. Savukārt kultūras centrā “Mazā ģilde” klausītāji gaidīti koncertā “Rāmi krastu skalos ūdens.” Abi koncerti būs skatāmi arī tiešsaistē.

Adventa laika kultūras pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, un programma tapusi sadarbībā ar pašvaldības kultūras centriem un biedrībām. Tuvojoties Ziemassvētkiem, svētku noskaņu Rīgā ienesīs arī pilsētvides noformējums centrā un apkaimēs.

Plašāka informācija: Indra Vilde Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja, e-pasts: indra.vilde@riga.lv 
 

Adventes un Ziemassvētku laika pasākumi Rīgā
 

  • No 28. novembra līdz 19. decembrim koncertu cikls “Adventes koncerti Rīgas baznīcās”      

28. novembrī plkst. 13.00
Rīgas Āgenskalna baptistu baznīcā, Mārupes ielā 14
Muzicē Ieva Akuratere, Leons Sējāns un Matīss Akuraters

5. decembrī plkst. 12.00
Rīgas Sv. Trīsvienības baznīcā, Sarkandaugavas ielā 10
Muzicē Ilze Grunte un Zane Šmite

12. decembrī plkst. 13.00
Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, Brīvības ielā 119
Muzicē Iveta Baumane, Roberts Pētersons un Viesturs Samts

19. decembrī plkst. 13.00
Rīgas Mārtiņa baznīcā, Slokas ielā 34
Noslēguma koncerts
Piedalās Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite, Iveta Baumane un Roberts Pētersons. Noslēguma koncertu vada Ēriks Pozemkovskis

Bezmaksas personalizēti ielūgumi rezervējami, rakstot uz e-pastu sniedz@inbox.lv vai zvanot pa tālruni 29802995. Tiešraidē un ierakstā koncerts būs skatāms vietnē  https://agenskalns.org/ieraksti
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
Rīko Austras biedrība
 

  • 28. novembrī

14.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Lielajā zālē koncerts “Ziemassvētku romance”       
Piedalās instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā: Jānis Miltiņš (klavieres), Agate Ozoliņa (čells), Jānis Bērziņš (ģitāra), Kaspars Kurdeko (perkusijas). Solisti: Juris Vizbulis (baritons), Madara Dziedātāja (mecosoprāns).
Ielūgumi Kultūras centrā “Imanta” no 23. novembra
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
Koncertu varēs vērot arī tiešsaistē Imanta FB lapā
Rīko Rīgas Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”

16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā Ziemassvētku gaidīšanas laika pasaka “Sveces liesma”
Muzikāls uzvedums pēc Selmas Lāgerlēvas darba “Kristus leģendas” motīviem
Dalībnieki: Raimonds Celms, Marija Bērziņa, Inta Tirole (Latvijas Nacionālais teātris). Muzikālais ietērps un dziesmu aranžijas – Sniedze Prauliņa. Režisore Marija Bērziņa. Piedalās ansamblis “Decembris” un vokālā grupa “Anima Solla”.
Bezmaksas ielūgumi no 25. novembra “Biļešu paradīzes” kasēs. Bērniem ieeja koncertā no 12 gadu vecuma.
Rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Sv. Pētera baznīcas pārvalde

19.00 Rīgas Domā un tiešsaistē Orķestra “Rīga” Facebook kontā un YouTube kanālā Pirmās Adventes koncerts
Piedalās Orķestris “Rīga”, soliste Ieva Parša (mecosoprāns), diriģents Jānis Retenais, aktrise Ieva Florence.
Bezmaksas ielūgumi no 22. novembra www.bilesuparadize.lv, kā arī visās “Biļešu paradīzes” kasēs un Rīgas Doma biļešu kasē.
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu. Vecākiem ar tiem bērniem, kuriem nav covid-19 sertifikāts, pasākumā ir paredzēts atsevišķs sēdvietu sektors. Pasākuma laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
Rīko Rīgas pilsētas pašvaldības Orķestris “Rīga”

17.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” Mazajā zālē un tiešraidē RKTMC “Mazā ģilde” Facebook lapā un YouTube kanālā Pirmās adventes koncerts “Rāmi krastu skalos ūdens”
Piedalās Kārlis Kazāks (balss, ģitāra), Undīne Balode (čells).
Ielūgumi no 22. novembra www.bilesuparadize.lv, kā arī visās “Biļešu paradīzes” kasēs.
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu, kas apstiprina vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu, kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
Rīko Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”
 

  • 3. decembrī Anniņmuižas parkā Muzikāli izklaidējošs notikums “Ziemassvētku Tubas”   

Dalībnieki: Jānis Pusplatais (Orķestris “Rīga”), Kārlis Krapauskis (Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris), Roberts Donis (Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris), Nils Balodis  (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura students), Adrians Sanjurjo (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura students), Raivis Māgurs (Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris), Jānis Retenais (Orķestris “Rīga”)
Rīko biedrība “Latvijas Brass asociācija”
 

  • 4. decembrī

Ziepniekkalnā, Citādi Ziemassvētki ar grupu “Sunny Groove Dixie”       
Rīko biedrība “Latvijas Brass asociācija”

16.00–17.10 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Adventa koncerts “Veltījums Hammond ērģelēm”
​Dalībnieki: Atis Andersons (Hammond ērģeles), Andris Buiķis (perkusijas), Kārlis Vanags (saksofoni, flauta), Judīte Pisarčika ((Judyta Pisarczyk), balss, Polija), vokālā grupa “Putni”, Kristīne Adamaite ( ērģeles).
Personificēti bezmaksas ielūgumi “Biļešu paradīzes” kasēs no 15. novembra. Ieeja koncertā ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.
Rīko biedrība “Spektrs”
 

  • 5. decembrī

16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncerts “Ziemassvētku parafrāzes III” Otrajā adventē
Dalībnieki: Rihards Rudzītis (bass), Kristīne Baranovska (soprāns), Egils Jākobsons (tenors), Baiba Rudzīte (alts), Raimonds Petrauskis (taustiņinstrumenti, aranžijas), Oskars Petrauskis (saksofons).
Bezmaksas ielūgumi no 29. novembra “Biļešu paradīzes” kasēs. Bērniem ieeja koncertā no 12 gadu vecuma
Rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Sv. Pētera baznīcas pārvalde

18.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Otrās adventes koncerts
Piedalās Sonora Vaice (soprāns), baroka instrumentālais ansamblis: Raimonds Melderis (vijole), Agnese Kanniņa (vijole) Zane Grosa (vijole), Agate Pooka (vijole), Zane Dziesma (alts), Ainārs Paukšēns (čells), Jurģis Klotiņš (kontrabass). Mākslinieciskais vadītājs Pēteris Vaickovskis (klavesīns).
Personalizēti bezmaksas ielūgumi no 22. novembra “Biļešu paradīzes” kasēs.
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
Rīko biedrība “Musica Humana”

19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” Lielajā zālē un tiešraidē RKTMC "Mazā ģilde" Facebook lapā un YouTube kanālā  Otrās adventes koncerts “Atnākšana”
Dalībnieki: AnnaKrista - Anna Krista Ostrovska (balss), Dominiks Jarmakovičs (ģitāra) un Artūrs Cukanovs (sitaminstrumenti).
Ielūgumi no 29. novembra www.bilesuparadize.lv, kā arī visās “Biļešu paradīzes” kasēs.
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu, kas apstiprina vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu, kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
Rīko Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”

Izstādes

No 1. decembra līdz 9. decembrim
Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”/ Amatu ielas 3. nama  skatlogos
Izstāde “Patvērums”
Informācija par izstādi www.mazagilde.lv

No 1. decembra līdz 31. decembrim       
11.00-18.00 Rīgas Porcelāna muzejā, Kalēju ielā 9/11
Ziemassvētku rotājumu darbnīca           
Darbnīcā varēs izgatavot porcelāna suvenīrus, izmantojot tonētu lejamo un veidojamo porcelāna masu. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 26406354 vai e-pastu maija.nikitina@riga.lv katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.
Dalības maksa 9,00 EUR

02.12.2021.-16.01.2021.             
10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”           
Izstāde “Ziemassvētki jūgendstila noskaņās”   
Muzeja interjers rotāts ar 20. gadsimta sākumam raksturīgiem Ziemassvētku ornamentiem un jūgendstila iedvesmotiem autordarbiem.
Derīga ieejas biļete muzejā.
Papildu informācija https://jugendstils.riga.lv/actual/