Foto

Pirmajā Adventē Rīgā iemirdzēsies svētku egles un tiešsaistē būs skatāmi koncerti

Pirmajā Adventē, ko šogad atzīmējam 29. novembrī, pilsētā iemirdzēsies Ziemassvētku egles, kultūras centros un dievnamos skanēs koncerti.Tā kā valstī noteikta ārkārtējā situācija, tad nenotiks publiski svētku egļu iedegšanas pasākumi, bet pirmās Adventes koncerti būs skatāmi tiešsaistē.

Līdz ar pirmo Adventi iedzīvotājus Doma laukumā priecēs egle “Kraukšķītis”, kuras noformējumu radījis SIA “First service” un mākslinieks Kristaps Štobis, vēl viena viņa veidotā egle “Konfektes” pēc 2. decembra rotāsies 11.novembra krastmalā. Savukārt Rātslaukumā būs skatāma egle “Meža pasaka”, kuru veidojis SIA “United workshops” un mākslinieks Jānis Ezers.  

Gaidot Ziemassvētkus, jauku noskaņu pilsētā raisīs svētku egles, kas būs izvietotas parkos, un laukumos, kā arī 11. novembra krastmalā, iedzīvotājus un pilsētas viesus priecēs spuldzīšu virtenes pilsētas ielās un vides noformējums “Laika āderes telpa” Vērmanes dārzā, kura konceptu veidojuši SIA “KOB ART” – Kristīne Bērza un Oskars Bērzs. Svētku plakātus, kas būs skatāmi pilsētvidē, veidojusi māksliniece Lote Vilma Vītiņa, akcentējot tajos ideju par mājīgiem, drošiem, siltiem, svētīgiem, sirsnīgiem, līksmiem un īpašiem svētkiem.

Svētku noskaņa būs jūtama arī kultūras centros un dievnamos, ko ikviens interesents varēs vērot tiešsaistē. Pirmajā Adventē Rīgas Sv. Pētera baznīcā, piedaloties vokālajai grupai “Universum” – dziedātājiem Kristīnei Barkovskai, Ingai Martinsonei, Baibai Rudzītei, Egilam Jākobsonam, Rihardam Rudzītim, kā arī mūziķiem Raimondam un Oskaram Petrauskiem, skanēs koncerts “Ziemassvētku parafrāzes II”. Savukārt no Rīgas Latviešu biedrības nama tiks straumēts kamermūzikas koncerts “Stīgas. Balsis. Elektroakustika”, kurā uzstāsies vokālā grupa “Putni”, izpildītājmākslinieki Staņislavs Judins, Ilona Dzērve, Uģis Prauliņš un NeoQartet no Polijas. Tiešsaistē būs skatāms arī koncerts jauniešiem “OP.2” no kultūras centra “Mazā ģilde”. Tajā muzicēs Staņislavs Judins un dziedās Asnate Rancāne.

Sākot ar pirmo Adventi, katru svētdienu līdz pat 20. decembrim, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parka Tējas namiņā, ievērojot valstī noteiktās piesardzības prasības, bērniem būs iespēja satikt Ziemassvētku vecīti. No 1. līdz 30. decembrim Rīgas Porcelāna muzejā darbosies Ziemassvētku rotājumu darbnīca, kuras apmeklējums noteikti iepriekš jāpiesaka. Savukārt kultūras centrā “Mazā ģilde” apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Īrisas Irbes personālizstādi “Izaugsme”.

Svētku gaidīšanas noskaņa pilsēta būs jūtama ne tikai Adventes svētdienās, bet arī darba dienās. 2. decembrī kultūras centra “Ritums” podkāstu “Vakarēšana” ciklā Kārlis Anitens uz sarunu par folkloras rituālu nozīmi mūsdienās aicinās folkloras draugu kopas “Skandinieki” vadītāju, līvu kultūras pārstāvi Julgī Stalti. Savukārt 3. decembrī no kultūras pils “Ziemeļblāzma” Latvijas Radio 6 un LU Radio “NABA” ēterā tiks raidīts lieluzvedums “Pasaka par Skalbi”. Tajā piedalīsies jaunie aktieri Rihards Zelezņevs un Agris Krapivņickis, bet par muzikālo noformējumu gādās Imants Daksis, Juris Kaukulis, Evija Vēbere, Toms Mikāls, Elizabete Balčus, “Inokentijs Mārpls”, “Oranžās brīvdienas” un Roberts Gobziņš. Mūziķu sniegumu papildinās audiovizuālo risinājumu mākslinieki – Klāra Grundšteine, Valters Mednieks un Kaspars Kalniņš.

Gaidot svētkus, vides mākslas objektā “Goda vārti” būs skatāmas tematiskas videoprogrammas “Mans zelts ir mani mīļie”, “Mans zelts ir manas mājas”, kā arī šobrīd tik aktuālais vēstījums un atgādinājums “Mans zelts ir mana veselība”. Programmu autori ir videomākslinieks Māris Kalve un radošais direktors Kaspars Eglītis.

Svētku norises atbalsta Rīgas pašvaldība, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pirmās Adventes pasākumu programma

29. novembrī
12.00–16.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parka Tējas namiņā Ziemassvētku vecīša pasta stacija
No 29. novembra līdz 20. decembrim katru svētdienu bērnus parka Tējas namiņā sagaidīs
Ziemassvētku vecītis (ievērojot visus Valstī noteiktos epidemioloģiskās situācijas ierobežojumus). Katrs mazulis varēs izteikt savu vēlējumu vecītim, kā arī iemest iepriekš sagatavotu dāvaniņu sarakstu vēstules veidā pasta kastītē.
Rīko RPKIA Kultūras pils “Ziemeļblāzma”

14.00–15.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā
Pirmās Adventes koncerts “Ziemassvētku parafrāzes II”
Koncertā piedalās: Vokālā grupa “Universum” – Kristīne Barkovska (soprāns), Inga Martinsone (mecosoprāns), Baiba Rudzīte (alts), Egils Jākobsons (tenors), Rihards Rudzītis (bass) un Raimonds Petrauskis (taustiņinstrumenti), Oskars Petrauskis (saksofons).
Koncerta straumēšana www.facebook.com/peterbaznica un www.peterbaznica.riga.lv
Rīko RPKIA Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde     

17.00–18.10 Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē
Koncerta straumēšana www.facebook.com/RigasLatviesubiedriba
Kamermūzikas koncerts “Stīgas. Balsis. Elektroakustiska”
Piedalās vokālā grupa “Putni”, Staņislavs Judins (kontrabass, elektronika), Uģis Prauliņš (sintezatori, dzīvā elektronika), NeoQuartet (Polija)
Rīko Kultūras biedrība "Spektrs"

19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”
Adventa koncerts jauniešiem “OP.2”
Piedalās Staņislavs Judins un Asnate Rancāne
Koncerta straumēšana www.facebook.com/MazaGilde un mazagilde.lv
Rīko RKTMC “Mazā ģilde” 

2. decembrī
17.00 KTMC “Ritums” youtube kontā
Podkāstu “Vakarēšana” ciklā Kārlis Anitens uz sarunu par folkloras rituālu nozīmi mūsdienās aicinās folkloras draugu kopas “Skandinieki” vadītāju, līvu kultūras pārstāvi Julgī Stalti

3. decembrī  
20.00–23.00  No kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielās zāles
Tiešraide Radio Naba 95.8 FM, internetā naba.lv un latvijasradio.lv
Audiovizuāls koncertuzvedums “Pasaka par Skalbi” 
Piedalās jaunie aktieri Rihards Zelezņevs un Agris Krapivņickis, mūziķi Imants Daksis, Juris Kaukulis, Evija Vēbere un Toms Mikāls, Elizabete Balčus, “Inokentijs Mārpls”, “Oranžās brīvdienas” un Roberts Gobziņš. Ģirta Šoļa režija. 
Rīko Radio Naba sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Latvijas Radio, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību, kultūras pili “Ziemeļblāzma” un Valsts kultūrkapitāla fondu

No 1. līdz 30. decembrim
11.00–18.00 Rīgas Porcelāna muzejā
Ziemassvētku rotājumu darbnīca 
Decembrī individuāliem apmeklētājiem tiek piedāvātas Ziemassvētku darbnīcas, kurās var  izgatavot porcelāna suvenīrus, izmantojot tonētu lejamo un veidojamo porcelāna masu. Darbnīcas vadīs muzejpedagoģes Rasa Jansone un Astra Kaprāne. Iepriekšēja pieteikšanās uz darbnīcu obligāta.
Rīko RPKIA Rīgas Porcelāna muzejs

No 1. decembra līdz 3. janvārim 
Īrisas Irbes personālizstāde “Izaugsme"
10.00–18.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”/ Bellacord zālē
Ieejas bez maksas
Rīko RKTMC “Mazā ģilde”