Foto

Rīgā pirmo reizi norisināsies kultūras programma vasaras garumā; aicina iesniegt projektu pieteikumus

No 21. jūnija līdz 31. augustam Rīgā pirmo reizi norisināsies Rīgas vasaras kultūras programma ar norisēm un pārsteiguma performancēm vairāk nekā 30 apkaimēs.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina radošo industriju pārstāvjus piedalīties programmas veidošanā, iesniedzot projektu pieteikumus līdz 20. aprīļa plkst. 17.00.

Vasaras kultūras programma izstrādāta, ņemot vērā nepieciešamību pārskatīt ierastos sezonas kultūras pasākumu formātus. Finansēšanas konkurss ir izsludināts ar mērķi atbalstīt radošo nozari, kura krīzes apstākļos ir smagi cietusi, kā arī nodrošināt Rīgas kultūras programmas nepārtrauktību, veicināt iedzīvotāju optimismu un mazināt sagurumu, ko radījusi ieilgusī krīze.

“Šis ir bijis sarežģīts un grūts gads mums visiem, kas atstājis arī milzīgu iespaidu uz cilvēku pašsajūtu, tādēļ ar vasaras kultūras programmu vēlamies iedzīvināt pilsētas publisko ārtelpu un mudināt iedzīvotājus rast prieku, pieredzot Rīgas kultūras organizāciju daudzveidību un talantus drošos apstākļos”, uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Lai mazinātu pulcēšanās riskus, programma tiks organizēta kā virkne netradicionālu kultūras aktivitāšu ar iepriekš neizziņotiem jeb pop-up pasākumiem, noformējumu pilsētas skvēros un parkos, izstādēm un norisēm tukšajos skatlogos, koncertiem negaidītās vietās, līdzdalības akcijām, kā arī citu formātu pasākumiem.

Rīgas vasaras kultūras programmas finansēšanas konkursā aicināti piedalīties radošo industriju pārstāvji – uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un producenti – ar prioritāti laikmetīgās kultūras piedāvājumam un sadarbības projektiem starp nevalstisko sektoru un valsts vai pašvaldības iestādēm. Pretendenti var iesniegt ne vairāk kā trīs projektu pieteikumus uz vienu vai vairākām norises vietām. Viena projekta īstenošanai var tikt piešķirts finansējums līdz 15 000 EUR. Konkursā pieejamais kopējais finansējums ir 400 000 EUR apmērā.

Konkursa nolikums un saistītie dokumenti pieejami tīmekļa vietnē kultura.riga.lv sadaļā “Finansēšanas konkursi”.

Lai palīdzētu interesentiem sagatavot projekta pieteikumus un iepazīstinātu ar nolikumu, prioritātēm un prasībām, 2021. gada 9. aprīlī plkst. 13.00 RD IKSD Facebook vietnē norisināsies informatīva tikšanās, kurā ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus.

Tālrunis informācijai: 67037660.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit