“Rīgas mākslas telpā” audiovizuālā izstāde un performance “Lūk, kā šeitan dzīvo!”

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2018” ietvaros izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” š.g. 8. septembrī no pl. 19.00 līdz pl. 01.00 būs iespēja piedzīvot mākslinieku Kristiana Brektes un Modra Svilāna audiovizuālo izstādi un performanci “Lūk, kā šeitan dzīvo!”.

Audiovizuālā izstāde un performance, ko veidos atzinību guvušie mākslinieki – Kristians Brekte un Modris Svilāns, tapusi iedvesmojoties no pirms vairāk kā 200 gadiem tapušās nezināma latviešu mākslinieka amatiera gleznas ar tādu pašu nosaukumu “Lūk, kā šeitan dzīvo!”. 1813. gadā gleznotais eļļas mākslas darbs, par spīti, amatieriskajām neveiklībām atainojumā, ir ievērības cienīgs ar to, ka tajā pirmoreiz atainota latviešu zemnieku sadzīves aina – pie kroga galda ar alus krūkām piesēduši latviešu zemnieki, tiem blakus sieva basām kājām, pie kājām nemākulīgi atainots suns.

Abi mākslinieki savā izstādē “Lūk, kā šeitan dzīvo!” izmanto amatiera gleznu kā parafrāzi par mūsdienu latviešu dzīves ainu un šī brīža sabiedrības noskaņojumu, eksponējot kinētisku skaņas objektu grupu, kas tapusi no dažādiem vidē atrastiem materiāliem. Izteiksmīgās un izmērā apjomīgās skulptūras tiks papildinātas ar neonā izgatavotiem simboliskiem tēliem un latvietim saprotamiem zīmju kodiem, kas savienoti ar gaismas partitūrām, reflektējot par to, kā latvietis dzīvo šodien un to, kas tad mūs īsti sagaida nākotnē.

Ieeja bez maksas uz audiovizuālo performanci “Baltās nakts 2018” ietvaros 8. septembrī no pl. 19.00 līdz pl. 01.00. Audiovizuālā izstāde “Lūk, kā šeitan dzīvo!” būs pieejama apmeklētājiem līdz pat 30. septembrim izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, Kungu ielā 3.

 

Papildinformācija:

Luīze Lismane, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība “Rīgas mākslas telpa” projektu vadītāja

E-pasts: Luize.Lismane@riga.lv