Foto

Rīgas Porcelāna muzejā notiks mākslinieku grupas darbu izstāde “Šķidrumi”

Laikmetīgās keramikas izstāde “Šķidrumi” Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma līdz 7. augustam. Tās veidošanā iesaistījušies vairāki mākslinieki ar atšķirīgiem rokrakstiem, bet kopīgu materiālu – porcelānu – un vienojošo tēmu – šķidrumi.

Laikmetīgās keramikas izstādē “Šķidrumi” pārstāvēti dažādu paaudžu mākslinieki ar atšķirīgiem rokrakstiem. Mākslinieki ierosināto tēmu ir attīstījuši vairākos virzienos – no eksistenciāli jutīgiem līdz estētiski un jēdzieniski asprātīgiem. Izstādē piedalās desmit autori: Anna Ceipe, Agnese Čemme, Lauris Krauze, Simona Ķīvite, Jānis Leimanis, Dainis Lesiņš, Valentīns Petjko, Valda Podkalne, Ainārs Rimicāns un Andris Vēzis.

Porcelāns ir divējādi saistīts ar šķidrumiem. Viens no porcelāna agregātstāvokļiem ir šķidra masa, kas tikai pēc atliešanas formā un apdedzināšanas pārtop objektā. Porcelāna ķīmiskās un fizikālās īpašības ļauj radīt priekšmetus, ko lietot sadzīvē, piemēram, šķidrumu uzglabāšanai, ieliešanai un izliešanai. Šķidrumi cilvēka sadzīvē var būt šķietami nemanāmi, tomēr, sākot tos uzskaitīt, atskārstam, ka tie ir nozīmīgi un ikdienā klātesoši. Dažādiem šķidrumiem piemīt atšķirīgas subjektīvas un objektīvas īpašības: smaržīgs, lipīgs, veselīgs, indīgs, caurspīdīgs, biezs utt.

“Šķidrumam piemīt spēks, kas izlauž sev ceļu, tas plūst kur vēlas. Visciešāk, kā cilvēciskas būtnes, esam saistīti ar ūdeni, kas ir nozīmīgs mūsu eksistencei. Un tā kā procentuāli ievērojamu mūsu ķermeņa masas daļu sastāda ūdens, es labprāt uzlūkoju māksliniekus kā šķidrumus. Izstāde veidojas kā unikāls kokteilis, kas nodots skatītāja baudījumam,” stāsta izstādes kuratore Ieva Nagliņa.

Attēli: “Elpa”. Autors Andris Vēzis. Porcelāns, akmensmasa, marmorējums, glazūra, platīns, zelts, lustra. 2019., 2022. Foto: Gvido Kajons
“Transformācija Nr.1” (darba fragments). Autore Valda Podkalne. Porcelāns, epoksīda sveķi. 2022. Foto: Gvido Kajons

Papildu informācija: Ieva Nagliņa, Rīgas Porcelāna muzeja ekspozīcijas un izstāžu kuratore. Tālr. 67012796

“Transformācija Nr.1” (darba fragments). Autore Valda Podkalne. Porcelāns, epoksīda sveķi. 2022. Foto: Gvido Kajons

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit