RKTMC “Mazā Ģilde” aicina uz Lieldienu nedēļas klātienes un tiešraides pasākumiem

Lielajā Piektdienā, 15. aprīlī, plkst. 19.00 RKTMC “Mazā Ģilde” Lielajā zālē norisināsies garīgās mūzikas koncerts “Kyrie, eleison”, kurā piedalīsies Latvijas pareizticīgās baznīcas vīru koris “Logos” Joana Šēnroka vadībā.

Plašu atzinību guvušā profesionālo mūziķu kolektīva Lielās Piektdienas koncerta programmu veidos spilgtākie pareizticīgo baznīcas mūzikas skaņdarbi, dažādu laiku, kultūras tradīciju un konfesiju liturģiskie dziedājumi un Lielā gavēņa dziedājumi. Koncertā tiks atskaņoti arī tādu mūsdienu latviešu komponistu kā Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Andreja Selicka u.c. darbi.

Savukārt, RKTMC “Mazā Ģilde” Lielajā zālē Otrajās Lieldienās, 18. aprīlī plkst.17.00 izskanēs koklētāju ansambļa “Teiksma” koncerts “Spīdi nu, saulīte!”.
Programmā Viļņa Salaka, Teiksmas Jansones, Vitas Pinnes latviešu tautasdziesmu apdares par sauli, pavasari, putniem un Lieldienām, kā arī Raimonda Paula, Andra Vecumnieka Vitas Rudušas un Kristīnes Dmitrijevas oriģinālmūzika.
Līdzās pieredzējušajam “Teiksmas” ansamblim muzicēs divi ansambļi no Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, vadītāja Dace Priedīte, dziedās Latvijas Nacionālās operas solists Rihards Mačanovskis. Programmu vadīs Nacionālā teātra aktieris Artūrs Krūskops.

Līdz 30. aprīlim Amatu ielas 3. nama skatlogos aicinām apskatīt RKTMC “Mazā Ģilde” Tautas lietišķās mākslas studiju “Tīne” un “Kamene” meistaru darbu izstādi "SAULES STARI".

Izstādē “Saules stari” piedāvājam apskatei nelielu daļu no TLMS “Kamene” un “Tīne” pūra. Ir eksponēti gan vecmeistaru austie krāšņie galdauti, dvieļi un pinumi,  gan jauno dalībnieču pirmie izstāžu darbi. Spēks, kas slēpjas interešu kopībā, brīvā laika piepildījumā, savu radošo potenču attīstībā un senču kultūras mantojuma nodošana jaunajai paaudzei, daudziem studijas dalībniekiem ļauj aizmirst ikdienas rūpes un sniedz uzmundrinājumu un prieku par padarīto šajā pārmaiņām pilnajā laikā.

Ieeja koncertos bez maksas.

Lielās Piektdienas un Otro Lieldienu koncertu bezmaksas tiešraide www.mazagilde.lv un www.facebook.com/MazaGilde.

Pasākumus sadarbībā ar Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departamentu organizē RKTMC “Mazā Ģilde”.

Pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no kopējās Lieldienu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar Rīgas kultūras centriem.

Svētku programma pilnā apjomā apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Informāciju sagatavoja Inita Malnača RKTMC “Mazā Ģilde” kultūras menedžere, Inita.malnaca@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit