Sanākt, piedzīvot, izdejot un sadzirdēt aicina pirmais ģimeņu folkfestivāls “Taka”

Sanākt, piedzīvot, izdejot un sadzirdēt aicina pirmais ģimeņu folkfestivāls “Taka”

Rīgas Ģimenes mēneša laikā, 18. maijā, Jaunajā Teikā notiks pirmais ģimeņu folkfestivāls “Taka”.

Festivālā no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.30 uz “Strūklakas skatuves” notiks koncerti, kuros  uzstāsies mūziķu apvienības “Garataka”, “Vilkači”, “Grodi”, “Banga”, Suitu sievas, Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, grupa “Dārdi”, Nila Īles etnoperkusiju grupa “ZemeDunn” un citas.

Jaunās Teikas teritorijā būs izvietotas sešas aktivitāšu teltis, kurās varēs “pielaikot” kāzu un krustabu rituālus, iegūt praktiskus padomus un dziesmas Jāņu svinēšanai, iemācīties dančus, izmēģināt kādu mūzikas instrumentu, kā arī ļauties azartam prāta spēļu turnīrā. Pašiem jaunākajiem būs iespēja piedalīties bēbīšu skoliņas nodarbībās.

Festivālā “Taka” sadarbībā ar sarunu ciklu “Aīdas istaba” norisināsies “Domnīca”. Tajā varēs izzināt visu svarīgo par cilvēka mūža godiem. Sarunas būs par piedzimšanu un krustabām, seksualitāti un auglību, kāzu godiem un bedībām. Sarunās piedalīsies dažādu jomu speciālisti, bet sarunas “Domnīcā” vadīs LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, folkloriste Aīda Rancāne. Par tematiem “Auglība. Seksualitāte. Kāzu godi.” sarunāsies Kristīne Balode, Mārtiņš Pavasaris un Inese Krūmiņa, “Atdalīšanās. Krustabas” apsriedīs Ieva Puzo un Līga Giniborga.

Savukārt plkst. 19.00 festivāla kulminācijā Fantadromā izskanēs lielkoncerts “Kur es saucu, tur skanēja!”, kurā caur režisora Oskara Pētersona un mākslinieciskās vadītājas Asnates Rancānes veidoto koncepciju varēs sajust vasaras sākuma dabas burvību un folkloras skanisko bagātību, kas raksturīga šim gadalaikam. Uz lielkoncertu biļetes var iegādāties SIA “Biļešu Paradīze” kasēs. Pēc koncerta plkst. 21.00 Fantadromā paredzēti nakts danči folkloras kopas “Garataka” vadībā.

Festivāla teritorijā būs iespēja iegādāties gardas uzkodas un veldzējošus dzērienus, lai rimtu folkloras garu varat baudīt visas dienas garumā. Ieeja festivāla dienas pasākumos ir bez maksas.

Vairāk informācijas par pasākumu meklējama sociālajās vietnēs Facebook un Instagram, lapā Ģimeņu folkfestivāls "Taka".

Pasākumu organizē ģimeņu folkloras studija “Garataka” un Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” ar finansiālu Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtie materiāli var būt izmantoti publicitātei sociālajos tīklos un sabiedrības informēšanai.

Plašāku informāciju par ģimenes mēneša pasākumiem un to norises programmu meklējiet mājaslapās - kultura.riga.lv un riga.lv , kā arī sekojiet līdzi Rīgas domes sociālo tīklu lapās Rīga un Rīgā notiek.

Informāciju sagatavoja: Evija Spresle, RD IKSD Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” direktores vietniece radošajā darbā, e-pasts: evija.spresle@riga.lv