Šī gada Ekumeniskais krusta ceļš Vecrīgā – gūt mieru Ukrainā un pasaulē

Pēc divu gadu pārtraukuma, Vecrīgā Lielajā piektdienā, 15. aprīlī no plkst.10:00 līdz aptuveni plkst.12:30, jau sešpadsmito gadu notiks Ekumeniskais krusta ceļš. Šajā reizē tas tiks veltīts lūgšanai par daudzu atgriešanos, ar Jēzus ciešanām savienojot savus ievainojumus, sāpes, ejot grēku nožēlas ceļā - lūgšanā par mieru Latvijā, Ukrainā, Krievijā un visā pasaulē. Tā noslēgumā Doma laukumā no aptuveni 12:30 līdz 15:00 lūgšanu un pielūgsmes mūzikas atmosfērā varēs dzirdēt liecības, kā arī būs iespēja personiskai sarunai un aizlūgumam pie garīdzniekiem un cilvēkiem, kuriem ir pieredze uzklausīt un aizlūgt.

Lasījumus no Bībeles un meditācijas lasīs aktieri Liene Gāliņa un Ģirts Ķesteris. Savus pieredzes stāstus Krusta ceļa dalībniekiem uzticēs pārstāvji no Ukrainas un Latvijas.

Krusta ceļa garīgās pārdomas vadīs Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, mācītājs Krists Kalniņš, mācītājs Edgars Mažis, mācītājs Andrejs Čebotarjevs, priesteris Jānis Meļņikovs, priesteris Arnis Maziļevskis, Latvijas baptistu savienības bīskaps Kaspars Šterns un Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Ekumenisko Krusta ceļu tiešraidē translēs gan TV24 televīzijā un TV24 Facebook kontā, gan arī Radio Marija Latvija (RML) FM viļņos, aplikācijā un mājas lapā. To varēs vērot arī Facebook kontā “Ekumeniskais Krusta ceļš”, kā arī YouTube kontā “Katoļu mediju centrs”. Klausīties Ekumenisko krusta ceļa tulkojumu ukraiņu/angļu valodā būs iespēja arī FM frekvencēs, ejot gājienā. 

Krusta ceļa tēma balstās uz Svēto Rakstu fragmentu: “"Pāri visam, kas jāsargā, sargi savu sirdi, jo no turienes rosās dzīvība!"” (Sal. pam. 4, 23), kas atklāj to, ka saknes ārējas cilvēku darbības izpausmēm un reakcijām rodamas cilvēka iekšienē, sirdī, kas, ievainota, pauž ļaunumu, bet Kristū pasargāta un brīva, atklāj mīlestības un piedošanas ceļu.  

Ekumeniskais Krusta ceļš sāksies plkst. 10.00 laukumā starp Svētā Jēkaba katedrāli un Saeimu, bet noslēgsies Doma laukumā. Kopējais maršruts iekļaus šādas astoņas apstāšanas, virzoties šādā maršrutā – Rīgas Sv. Jēkaba katedrāle, Jēkaba laukums, Kara muzejs, Basteja kalns, Brīvības piemineklis, Līvu laukums, Doma laukums. 

Ik gadu Ekumeniskais lūgšanu gājiens vieno ap 2000 dažādu konfesiju un reliģisko pārliecību, atšķirīgu sociālo pieredžu un tautību cilvēkus.  Tas nozīmē, ka gājienā aicināti piedalīties visi kristieši, kā arī cilvēki, kuri vēlas no Dieva izlūgt Ukrainai, Latvijai Krievijai un visai pasaulei kara darbības pārtraukšanu un mieru, piedošanu un mīlestību.

Ekumeniskā Krusta ceļa organizatori.  

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit