RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

Starptautiskais projekts ACCESS “Kultūras pieejamība visiem”

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar partneriem no Amsterdamas, Tallinas, Viļņas, Sofijas, Lisabonas, Londonas un Dublinas ir uzsācis projekta ACCESS “Kultūras pieejamība visiem” (Access to Culture for All Citizens) pirmās fāzes īstenošanu.

2019. gada 24. un 25. septembrī Amsterdamā notika projekta uzsākšanas sanāksme, kurā piedalījās visu projektā iesaistīto pilsētu pārstāvji.

Projekta mērķis ir veidot sadarbības tīklu, lai kopīgi pētītu un meklētu risinājumu kopīgām problēmām kultūras pieejamības nodrošināšanā,  apzinātu situāciju projekta partneru pilsētās, apgūt citu   pilsētu labāko pieredzi, aktualizējot tādas tēmas, kā datu bāze un informācija (pētījums par iedzīvotāju iesaisti kultūras aktivitātēs, datu analīze un risinājumi); kultūras piedāvājuma decentralizācija, līdzdalība; inovatīvi risinājumi, kā rezultātā kopīgi ar vietējo atbalsta grupu izveidot uz sadarbību vērstu rīcības plānu, akcentējot iekļaujošās kultūras politikas nozīmīgumu.

Projekta pirmās fāzes ietvaros ir plānots veikt šādas aktivitātes: Esošās situācijas izpēte, vietējo atbalsta grupu izveide un sanāksmju organizēšana Rīgā, kā arī partneru sanāksmju organizēšana Amsterdamā, Rīgā (Baltijas valstu galvaspilsētu sanāksme) un Dublinā; projekta otrās fāzes pieteikuma sagatavošana.

Projekta kopējais budžets: EUR 149 416.00, tajā skaitā RD projekta budžeta daļa: EUR 17 234.00

RD līdzfinansējums: EUR 7600.00

RD priekšfinansējums: EUR 9634.00

Projekta vadošais partneris - Amsterdamas pilsētas pašvaldība, Nīderlande

Projekta partneri:
- Tallinas pašvaldība, Igaunija;
- Viļņas pašvaldība, Lietuva;
- Sofijas pašvaldība, Bulgārija;
- Dublinas pašvaldība, Īrija;
- Lisabonas pašvaldība, Portugāle;
- Lielās Londonas pārvalde, Lielbritānija.

Projekta kontaktpersona Latvijā: Baiba Šmite Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes vadītāja (baiba.smite@riga.lv, +371 67037597.

URBACT ir 2002. gadā dibināta Eiropas Teritoriālās sadarbības programma, kas atbalsta ilgtspējīgu un integrētu pilsētvides attīstību pilsētās visā Eiropas Savienībā, Norvēģijā un Šveicē. URBACT ir kohēzijas politikas instruments, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija (ERAF) un dalībvalstis/partnervalstis. Ar tīklošanos, pieredzes apmaiņu, zināšanu apguvi un dalīšanos ar zināšanām, URBACT programma atbalsta pilsētpolitikas veidotājus un īstenotājus visos pārvaldes līmeņos. . URBACT sniedz iespēju iepazīties ar citu Eiropas pašvaldību pieredzi un saņemt starptautisko kolēģu un ekspertu atbalstu pašvaldībām būtisku jautājumu risināšanai

URBACT III programmas galvenais mērķis ir dažādu Eiropas pilsētu sadarbības tīklu veidošana ar mērķi kopīgi pētīt un meklēt risinājumu kopīgām problēmām.

URBACT programmas uzraudzības komiteja 2019. gada 25. jūnijā apstiprināja 23 jaunus sadarbības tīklu projektus, kuros piedalīsies 26 valstis un 203 projekta partneri. No pieteikumiem ar Latvijas partneru līdzdalību apstiprināti šādi projekti: ACCESS – Rīga, Cities4CSR – Ķekava, DI4C – Ventspils Digitālais Centrs, IoTxChange – Jelgavas novads, iPlace – Saldus, URGE – Rīga.

             

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit