Norisnājies jau piektais pianista Andrejs Osokins Brīvības festivāls Ukrainai

Fotogrāfs – Jānis Romanovskis @Gribuvasaru.lv

Svētdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izskanēja Osokina Brīvības festivāla Ukrainai noslēguma koncerts

Svētdien, 12. maijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē izskanēja ļoti aizkustinošs un ģimenisks Osokina Brīvības festivāla Ukrainai noslēguma koncerts, kas pulcēja dažādu paaudžu Latvijas un Ukrainas mūziķus.

Mātes dienai, ģimenēm Latvijā un Ukrainā veltītajā koncertā piedalījās Ieva Akuratere, Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvels, grupas “Citi zēni”, “Lādezers”, “Midnight Five”, ukraiņu mūziķes Viktorija Prituļaka, Anastasija Vasilenko, Anastasija Jačmenkina, kā arī festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, pianists Andrejs Osokins. Koncertu vadīja grupas “Citi zēni” solists Jānis Pētersons.

Koncerta laikā skatītājus uzrunāja kultūras ministre Agnese Logina, kura pateicās kultūras nozares darbiniekiem, kuri nepagurstoši atbalsta Ukrainu: “Mēs dzīvojam tiešām trauksmainos laikos, ko var pārvarēt tikai kopā. Kopībai šādos laikos ir izšķiroša nozīme. Kultūrai, mūzikai, savstarpējam atbalstam ir patiesi dziedinošs spēks. To mēs jūtam arī šeit, klātienē šajā zālē, un arī tiešraidē savos ekrānos. Mēs zinām, ka kultūra ir katras tautas nacionālās identitātes stūrakmens, ko mēs īpaši sajūtam arī kara apstākļos, kad redzam, ka kultūra ir tas, pret ko vēršas īpaši smagi. Tādēļ ļoti vēlos pateikties visiem, kuri palīdz Latvijā stāstīt Ukrainas stāstus, organizē palīdzības sniegšanu ukraiņiem un cīnās kopā ar Ukrainu, jo Ukraina cīnās par mums visiem, par mūsu un Eiropas vērtībām.”


Kultūras ministre Agnese Logina

Koncertā mūziķi izpildīja Latvijā un Ukrainā iemīļotas dziesmas, dalījās sirdssiltos atmiņu stāstos un pateicības vārdos savām mammām, radot skatītājiem īpašus mūzikas svētkus un ļaujot sajust ģimeniskuma vienojošo spēku. Koncertā Ieva Akuratere, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Lūsēns un grupa “Lādezers” izpildīja dziesmas, kas atgādināja par atmodas laiku Latvijā, aicināja uz Latvijas tautas saliedētību un cīņu pret tirāniju. Savās uzrunās mūziķi pateicās ukraiņiem par to, ka viņi sargā Eiropu no šīs ļaunuma impērijas. Ukraiņu mūziķes Viktorija Prituļaka, Anastasija Vasilenko un Anastasija Jačmenkina izpildīja ukraiņu dziesmas un dalījās stāstos par situāciju Ukrainā.

Koncerts bija veltīts gan Ukrainas atbalstam, gan pateicībai un atbalstam smagi slimu bērnu vecākiem Latvijā, kuri bija arī skatītāju vidū. Koncertā Andrejs Osokins pateicās visām ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, par rūpēm, izturību  un mīlestību, ko tās katru dienu sniedz saviem bērniem, padarot sabiedrību stiprāku. Klausītājus īpaši aizkustināja Jāņa Pētersona saruna ar šīm ģimenēm, kas klātesošajiem atgādināja par mīlestības, pacietības un līdzjūtības nozīmību un to, cik ļoti svarīgi bērniem ar īpašām vajadzībām sajust arvien saprotošāku un pieņemošāku attieksmi no sabiedrības.

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta koncerta laikā aicināja turpināt atbalstīt Ukrainu: “Es ticu, ka mūzika iedvesmo, dziedē un palīdz. Tas, kas ukraiņiem nepieciešams šeit un tagad, ir visas pasaules atbalsts. Mēs nevaram sniegt visas pasaules atbalstu, bet mēs varam sniegt katrs savu atbalstu, lai ukraiņu tautai būtu sava dzimtene, sava valoda, sava kultūra un savi mākslinieki. Tas ir tas, ko pašlaik Krievija visiem spēkiem cenšas atņemt un iznīcināt, tāpēc mums šeit un tagad ir jāpalīdz!” Rūta Dimanta arī aicināja turpināt palīdzēt ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, jo dažkārt viņu dzīve arī ir kā karš: “Šajās ģimenēs katru dienu ir cīņa par sava bērna dzīvību, par sava bērna nākotni. Pateicoties ziedojumiem un atbalstam, mēs varam viņu dzīves darīt vieglākas un skaistākas.”

Kā pēdējie uz skatuves kāpa grupa “Citi zēni”, kas temperamentīgi noslēdza koncertu ar dejām, atgādinot par to, cik svarīgi saglabāt optimismu un priecāties par uzvarām.

Koncerta režisore – Sanita Auškāpa, gaismu mākslinieks – Ivars Vācers, skaņu režisors – Māris Mēness. Koncertu tiešraidē varēja vērot televīzijā TV24 un portālā TVNET.

Festivāla ziedojumu akcija portālā Ziedot.lv turpināsies līdz pat maija beigām. Ziedot festivāla labdarības mērķiem var šeit.

Plašāka informācija par festivālu pieejama mājaslapā: https://www.andrejsosokins.com/osokins-freedom-festival.

Festivāla radošā komanda no sirds pateicas visiem atbalstītājiem un sadarbības partneriem, ar kuru atbalstu festivāls tika īstenots, īpaši festivāla lieldraugam “Elektrum”, festivāla draugam AS “Latvijas Finieris”, Rīgas pašvaldībai, Ziedot.lv, “Biļešu paradīze”, Ukrainas vēstniecībai Latvijā, Polijas Republikas vēstniecībai Rīgā, biedrībai “Ukrainas studiju centrs” un citiem.

Informāciju sagatavoja: Daiga Bināne, Osokina Brīvības festivāla Ukrainai direktore. E-pasts: daiga@andrejsosokins.com

 

Galerijas