Zitas Errsas un Litas Beiris jubilejas koncertā "Svētki dejai" piedalīsies izcili Latvijas baleta mākslinieki

Baleta zvaigžņu Zitas Errsas un Litas Beiris jubilejas koncertā "Svētki dejai", kas 19. decembrī plkst. 19.00 notiks VEF Kultūras pilī, piedalīsies Latvijas Nacionālā baleta zvaigznes Annija Kopštāle, Elza Leimane, Jūlija Brauere, Viktors Seiko, Raimonds Martinovs, Kārlis Cīrulis, Filips Fedulovs u.c.

Šajā svētku vakarā, kad uz skatuves kāps arī Rīgas Baleta skolas audzēkņi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi, Igaunijas Nacionālā baleta mākslinieki, "Riga City jazz dance", Tukuma deju skolas "Demo" dalībnieki, Deju ansamblis "Karuselis", Tāļa Sila dejas akadēmijas audzēkņi, Deju skola "Benefice", TDA "Dancis", Zitas Errsas studijas audzēkņi, DA "Daiļrade", būs skatāms izcilu horeogrāfu veikums baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā, folkbaletā un džeza dejā.

Balets – viena no izteiksmīgākajām, dvēseliskākajām un apbrīnas vērtākajām skatuves mākslām, ko radījusi un izkopusi cilvēce. Māksla, kuras skatuviskā spožuma ēnā paliek ilgstoša un smaga darba stundas, sevis ziedošana un atdeve. Pacelties virs zemes, pabūt nedaudz augstāk un pārvarēt nepielaidīgo gravitāciju ir baleta mākslas augstākais sasniegums. Ziemas saulgriežu laikā tiks godinātas divdesmitā gadsimta 70. un 80. gadu Latvijas baleta prīmas Lita Beiris un Zita Errs viņu skaistajā un panākumiem bagātajā dzīves lidojumā.

Lita Beiris – iznesīga, eleganta un vērienīga stila baleta māksliniece. Lita ir neatkārtojama, individuāla un mākslinieciski savdabīga. Viņa ir spoža akadēmiskās klasikas dejotāja: mākslinieces dejotā Raimonda, Odeta-Odīlija, Pahita pieder pie labākajiem šo tēlu traktējumiem latviešu baletā. Kopš 1996.gada Lita Beiris ir arī Starptautiskā Baltijas Baleta festivāla «No klasiskas līdz avangardam» mākslinieciskā direktore.

Zita Errsa – tehniski spoža, ļoti šarmanta balerīna, kuras repertuārā bijis vairāk nekā trīsdesmit spoži nodejotu lomu. Viņai pakļāvās viss – komēdija, drāma un  traģēdija, jo viņas dejā vienmēr mirdzēja dvēsele. Zita Erss, kura ir viena no visspilgtākajām, cildinātākajām un apbalvojumiem apveltītākajām balerīnām Latvijas baleta vēsturē, ir sniegusi un turpina sniegt ne mazāk nozīmīgu ieguldījumu Latvijas baleta attīstībā, skolojot jaunos baleta māksliniekus un horeogrāfus JVLMA.

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu Paradīzē".

Koncertu rīko Latvijas Profesionālā baleta asociācija, to atbalsta Rīgas dome.

Vairāk informācijas: Lita Beiris, e-pasts: Lita.Beiris@apollo.lv.

Galerijas