Aicinām apmeklēt izstādes “Ceļā” publisko programmu “Rīgas mākslas telpā”

Publicitātes attēls

Aicinām apmeklēt izstādes “Ceļā” publisko programmu “Rīgas mākslas telpā”

Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē līdz 7. aprīlim skatāms mākslinieku apvienības “Grāfienes” darbs “Ceļā”, kas pagājušajā gadā kā nacionālā ekspozīcija pārstāvēja Latviju 15. Prāgas Scenogrāfijas un teātra telpas kvadriennālē.

Vēl līdz 7. aprīlim Rīgas mākslas telpas Intro zālē skatāma izstāde “Ceļā”, kuru Prāgas Scenogrāfijas un teātra telpas kvadriennālei veidoja mākslinieku apvienība “Grāfienes” (Dace Ignatova, Justīne Jasjukeviča, Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa).

Izstādē paredzēta arī publiskā programma:

  • 26. martā un 4. aprīlī izstādi “Ceļā” iespējams izstaigāt kopā ar kādu no autorēm, kas iepazīstinās ar ekspozīcijas tapšanas gaitu un dalīsies pārdomās par scenogrāfijas lomu teātrī.
  • 28. martā plkst. 18.00 Rīgas mākslas telpas Intro zālē notiks publiska saruna “Uzmanību! Scenogrāfija!” ar jaunajām scenogrāfēm un pieredzējušiem nozares kolēģiem – Reini Dzudzilo un Lieni Pavlovsku.
  • Īpašs notikums paredzēts 7. aprīlī, kad izstādes telpā norisināsies maketu veidošanas darbnīca bērniem, kurā visjaunākie apmeklētāji nodoties vizuāliem eksperimentiem un jauniem scenogrāfiskiem meklējumiem kopā ar māksliniecēm (ieteicamais vecums 6–12 gadi).
  • Savukārt 7. aprīļa vakarā no plkst. 17.00 bērnu līdzveidotā scenogrāfijas ainava pārtaps “Grāfieņu” diskotēkā, kurā būs laipni gaidīts ikviens.

Savā darbā “Ceļā” jaunās mākslinieces, kas tikai pagājušajā gadā ieguva bakalaura grādu scenogrāfijā Latvijas Mākslas akadēmijā, scenogrāfiju uzlūko kā nerimstošu procesu, kas veidojas īpašās attiecībās ar vietu, laiku un kopienām un top burtiski apmeklētāju acu priekšā. “Ceļā” liek uzdot būtiskus jautājumus par teātra telpu un lomu un kā to iespējams būvēt kopā ar skatītājiem.

Autori: apvienība “Grāfienes” – Dace Ignatova, Justīne Jasjukeviča, Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa
Operators: Dāvids Smiltiņš
Dramaturgs: Kirils Ēcis
Kuratore un mentore: Gundega Laiviņa
Producente: Sandra Lapkovska un biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts”
Tehniskā speciāliste: Ieva Vīksne

Izstādi organizē Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts”.