Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies Ģimenes diena “Rotājamies pavasarī!”

Rotu mākslas biedrības izstāde “Skārien-jūtīgs” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. 2024. Foto: Didzis Grodzs

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies Ģimenes diena “Rotājamies pavasarī!”

Turpinot sirsnīgu tradīciju, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) svētdien, 2024. gada 7. aprīlī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 aicina uz Ģimenes dienu “Rotājamies pavasarī!”, kurā gan mazi, gan lieli varēs piedalīties radošās aktivitātēs, gūstot aizraujošu pieredzi muzejā ģimenes un draugu lokā.

Pasākuma programma veidota, iedvesmojoties no pašlaik Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) apskatāmās Rotu mākslas biedrības izstādes “Skārien-jūtīgs”, piedāvājot apmeklētājiem iepazīt rotu dizaina plašo spektru un līdzdarboties vairākās darbnīcās, veicot dažādus uzdevumus mākslinieku un muzejpedagogu vadībā. Ģimenes dienā katram būs iespēja radīt individuālu rotu no tādiem materiāliem kā papīrs, tekstils un pat velosipēdu kamera, kā arī “Rotu apmaiņas punktā” apmainīt savu līdzi paņemtu rotu, pretī saņemot kāda cita.

  • Pavasara rotu darbnīca

Vada izstādes līdzkuratore, māksliniece Zane Vilka un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi

Kopā ar rotu mākslinieci Zani Vilku un viņas audzēknēm no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Ģimenes dienas dalībnieki darinās oriģinālu pavasara rotu – piespraudi vai aproci –, izmantojot dažādus tekstilmateriālus, pērlītes, lentītes un diegus. Darbam iedvesmos izstādē aplūkojamā mākslinieces kolekcija “Mans dārzs”.

DMDM izsaka lielu pateicību AS “Abakhan Fabrics” par atbalstu darbnīcas materiālu nodrošināšanā.

  • Papīra kroņu darbnīca

Kronis ir varas, skaistuma un greznības simbols cauri laikiem un kultūrām. Šajā aktivitātē piedāvāsim no krāsainiem papīriem veidot unikāla dizaina kroni, radot brīnišķīgu karalisko aksesuāru.

  • Eksperimentālo rotu darbnīca

Vada izstādes līdzkuratore, māksliniece Ginta Grūbe

Rotu dizainere Ginta Grūbe rosinās radīt pavisam neparastu rotu no velosipēdu kamerām, kombinējot tās ar citiem pārsteidzošiem elementiem (putuplasta līstēm, virvēm utt.), domājot par videi draudzīgu mākslu un sadzīves materiālu lietošanas ciklu.

  • Uzskicē savu saktu!

Apvienojot personīgās idejas ar pastāvīgajā ekspozīcijā “Klasiskās vērtības” redzamajām saktām, dalībnieki tiks aicināti izkrāsot un papildināt saktu attēlus vai izveidot skici savai īpašajai rotai, iekļaujot gan tradicionālus, gan pavasarīgus motīvus.

  • Materiālu alfabēts

Izstādes “Skārien-jūtīgs” apmeklējuma laikā mudināsim pievērst uzmanību mākslinieku atšķirīgajam materiālu un tehniku lietojumam. Katrs varēs sastādīt personīgu kartotēku, aizpildot darba lapu.

  • Rotu apmaiņas punkts

Ejot uz Ģimenes dienu, neaizmirstiet paņemt līdzi lieko vai nevajadzīgo rotu (piem., piespraudi, auskarus, kaklarotu u.c.), lai iemainītu to pret kāda cita atnesto, daloties priekā un ļaujot, iespējams, jau noputējušai rotaslietai tikt pie jauna saimnieka.

Interesanti, lietderīgi un izzinoši pavadīt brīvdienu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā laipni aicināts ikviens, bet jo sevišķi gaidītas ģimenes ar bērniem (no 4 gadu vecuma).

Pasākuma valoda: latviešu (uzdevums var tikt izskaidrots arī angļu vai krievu valodā)

Norises ilgums: 4 stundas

Materiāli līdzņemšanai: rota, ko ir vēlme nodot Rotu apmaiņas punktā. Visi pārējie darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Dalības maksa: 10,00 EUR no personas (5,00 EUR – daudzbērnu ģimeņu pārstāvjiem)

Cenā iekļauta dalība visās darbnīcās un muzeja ekspozīciju apskate. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Papildu informācija: (+371) 67 222 235, dmdm@lnmm.lv


Par Ģimenes dienām

Divas reizes gadā – pavasara un ziemas saulgriežos – Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs rīko pozitīvu, draudzīgu un aktīvu pasākumu visai ģimenei – “Ģimenes dienas”. Katras jaunās sezonas programma piedāvā daudzveidīgas aktivitātes, visbiežāk ietverot aktuālās izstādes tematiku.

Tas ir atvērts pasākums, kurā ikviens var līdzdarboties muzeja sagatavotajās norisēs dienas garumā bez iepriekšējas pieteikšanās. Visos DMDM stāvos vienlaikus notiek dažādas muzeja speciālistu un mākslinieku vadītas darbnīcas lieliem un maziem apmeklētājiem, kas sniedz lielisku pieredzi muzeja ekspozīciju un izstāžu iepazīšanā un piedzīvošanā.

Pasākumu aicinām apmeklēt ar ģimeni un draugiem, lai radošā un brīvā gaisotnē rastu iedvesmu un prieku.

Visi mīļi gaidīti!

Pasākuma kuratore: Kortnija Māra Gurtlava, izglītības programmu kuratore / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. E: Kortnija.Mara.Gurtlava@lnmm.lv

Preses materiālu sagatavoja: Nataļja Sujunšalijeva, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja preses centra vadītāja. E: pr.service@lnmm.lv.

Galerijas