Dr. Andreja Mūrnieka tiešsaistes lekcija „Urbānā kultūra. Fjodora Dostojevska tēlu pasaulē”

Dr. Andreja Mūrnieka tiešsaistes lekcija „Urbānā kultūra. Fjodora Dostojevska tēlu pasaulē”

Trešdien, 7. aprīlī, plkst. 18.30 „Mazā Ģilde” interesentiem piedāvā tiešsaistē noklausīties Dr. Andreja Mūrnieka lekciju „Urbānā kultūra. Fjodora Dostojevska tēlu pasaulē” autorlekciju cikla “Nākotne - pagātnē” ietvaros.

Lekciju ciklā Latvijas Universitātes docents Andrejs Mūrnieks piedāvās sistemātisku ieskatu galvenajos pagrieziena punktos cilvēces attīstībā. Ciklā tiks skartas vēstures problēmas, kas joprojām nav izprastas, tiks analizēti faktori, kas veicinājuši izaugsmi vai to bremzējuši, kā arī tiks diskutēts par mainīgo un paliekošo katra laikmeta, tautas un ikviena cilvēka dzīvē. Dāņu filozofs Sērens Kirkegors teicis: ”Mēs dzīvojam virzīdamies uz priekšu, bet dzīvi izprotam, raudzīdamies atpakaļ”.

Tiešsaiste bez maksas tiks nodrošināta platformā zoom.us un facebook.com/MazaGilde.

7. aprīļa lekcijas „Urbānā kultūra. Fjodora Dostojevska tēlu pasaulē” īsa anotācija:

“Trīs tendences 19. gadsimtā. Pirmie zinātniski tehniskās revolūcijas augļi. Industrializācija, urbanizācija un koloniālisms. Ideālisms un materiālisms. Pozitīvisms, marksisms un sociāldarvinisms. Sistēma un cilvēks. Krievijas panākumi uzvarā pār Napoleonu un vienlaikus atpalicība. F. Šellinga ietekme. V.Odojevskis un P.Čaadajevs. Rietumnieki un slavofili. “Jaunais Gogolis”. Fjodors Dostojevskis uz ešafota. Apžēlošana un katorga. Epilepsija un azarta kaislība. Pirmais urbānists literatūrā. Z.Mauriņa par F. Dostojevski. Trīs līmeņi F.Dostojevska romānos. “Noziegums un sods”. Kristus vai pārcilvēks? Revolūcijas pareģojums “Velnos”. Kirilovs un cilvēka brīvības pierādījums pašnāvībā. ”Brāļi Karamazovi”. Vai var attaisnot nevainīgo ciešanas? Ateisms un ticība. Varbūt Lielinkvizitora laiks vēl priekšā? “Skaistums glābs pasauli!”. Divas gleznas. F.Dostojevska ietekme uz F. Nīči, psihoanalīzi, eksistenciālismu un personālismu. Personība, individualitāte un transcendence.”

Ikviens, kuru interesē vēlreiz pārskatīt cilvēces garīgo meklējumu apcirkņus, laipni aicināts piedalīties! Pēc katras lekcijas paredzēts laiks jautājumiem un diskusijām.

Šajā pusgadā paredzētā pēdējā lekcija “Informācijas troksnis, izklaide, spēle un virtuālā realitāte kā mūsdienu utopijas” notiks 28.04.21.. Aktuālā informācija, lekciju tēmas un apraksti pieejami www.mazagilde.lv.

Informācija par iespējām pieslēgties lekcijai būs pieejama pasākuma dienā 2 stundas pirms lekcijas www.mazagilde.lv un www.facebook.com/MazaGilde/

Lekciju ciklu organizē RKTMC “Mazā Ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Inita Malnača,  RKTMC „Mazā Ģilde” kultūras menedžere, inita.malnaca@riga.lv