Izstāžu zālē “Rīgas Laikmetīgās mākslas telpa” tiks atklāta Ata Jākobsona personālizstāde “Debess Ķermeņi”

Fragments no Ata Jākabsona gleznas “Green Halo”, eļļa, audekls, 80 x 56 cm, 2024

Izstāžu zālē “Rīgas Laikmetīgās mākslas telpa” tiks atklāta Ata Jākobsona personālizstāde “Debess Ķermeņi”

4. jūlijā plkst. 18.00 izstāžu zālē “Rīgas Laikmetīgās mākslas telpa” Lielajā zālē tiks atklāta Ata Jākobsona personālizstāde “Debess Ķermeņi”. Izstāde apmeklētājiem būs skatāma no 5. jūlija līdz 25. augustam.

Izstāde “Debess Ķermeņi” (Heaven's Bodies) ir Ata Jākobsona personālizstāde, kas veidota sadarbībā ar “Ode projects” un māksliniekiem Reini Semēvicu, Lindu Boļšakovu, Sandru Kosorotovu. Izstādes kuratore un pētniece – Anna Vilīte. Caur mākslas darbiem, skaņdarbiem un transformatīvām praksēm, šī izstāde ir aicinājums atklāt neredzamās pasaules frekvences un piedzīvot individuālās un kolektīvās apziņas vienojošo spēku. Izpētes centrā ir jēdziens par dzīvi saskaņā ar dabas ritmiem, vides apziņu un personīgo labbūtību, kā arī to kopsaucēju meklēšana.

Šo mākslas darbu sēriju Atis Jākobsons radījis iedvesmojoties no dabā sastopamo frekvenču viļņu plūsmas novērojumu paraugiem. Tas ir vizuāls pētījums par cilvēka mijiedarbību ar pasauli vibrācijas enerģijas līmenī un tās iedarbību uz cilvēka psihi un zemapziņu.

“Gleznu sērija ir kā sava veida portāli uz iekšējo mieru un harmoniju. Tas ir personisks meditatīvs ceļojums, tiekšanās uz iekšējo mieru, iekšējās pasaules attēlojums telpā. Es meklēju veidus kā ar vizuālās mākslas, skaņas un dažādu dabas elementu un ritmu pielietojumu var radīt meditatīvu telpu, kas reflektē par cilvēka labbūtību un dažādiem apziņas stāvokļiem.”, saka Atis par saviem darbiem

Izstādei radītie skaņdarbi, kuru līdzautors ir Reinis Semēvics kalpos kā instruments, kas samazinās distanci starp vizuālās mākslas darbiem un auditoriju. Sandra Kosorotova uzstāsies ar lasījumu-performanci–dziedinošu seansu par rituāliem. Sadarbībā ar starpdisciplināro mākslinieci Lindu Boļšakovu notiks radošās darbnīca ar un par augu pasauli, kuru mērķis ir veicināt dziedināšanu un atjaunot mūsu saikni ar dabas ritmiem.

Pavadošā programma:

19. jūlijā plkst. 19.30  – Igauņu mākslinieces Sandras Kosorotovas performance
20. jūlijā plkst. 11.30 – radošās darbnīcas ar starpdisciplināro mākslinieci Lindu Boļšakovu. 

*Dalība darbnīcā bez maksas ar derīgu ieejas biļeti izstādē.

Izstādi organizē izstāžu zāle “Rīgas Laikmetīgās mākslas telpa”, to atbalsta Rīgas doma un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Papildu informācija: Alise Anna Sondore, Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Izstāžu zāles “Rīgas Laikmetīgās mākslas telpa” projektu vadītāja, Rīgas Laikmetīgās mākslas telpa, Kungu iela 3. E-pasts: asondore3@riga.lv, makslastelpa@riga.lv

Darba laiks: 11.00-18.00, Pirmdienās slēgts