Foto

Otrajā adventē Rīgā notiks muzikālas performances un koncerti

Sagaidot Otro adventi, dažādās Rīgas apkaimēs iedzīvotājus iepriecinās muzikāli izklaidējoši notikumi “Ziemassvētku tubas” un “Citādi Ziemassvētki.” Galvaspilsētā turpinās arī koncertcikls “Adventes koncerti Rīgas baznīcās” un ikvienam ir iespēja baudīt koncertus klātienē vai tiešsaistē pilsētas kultūras centros un dievnamos, kā arī apskatīt pilsētas galvenās egles Rātslaukumā un Doma laukumā.

Sagaidot Otro adventi, Anniņmuižas parkā iedzīvotājiem būs iespēja dzirdēt pūtēju muzikālu performanci “Ziemassvētku tubas”, savukārt  Ziepniekkalnā kopā ar grupu “Sunny Groove Dixie” varēs sastapt “Citādus Ziemassvētkus”.

Galvaspilsētas dievnamos apmeklētāji gaidīti svētku ieskaņas koncertos. Sestdien Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā apmeklētāji gaidīti koncertā “Veltījums Hammond ērģelēm”, bet svētdien turpināsies koncertcikls “Adventes koncerti Rīgas baznīcās” – 5. decembrī Rīgas Sv. Trīsvienības baznīcā muzicēs Ilze Grunte un Zane Šmite. Šajā dienā koncerts “Ziemassvētku parafrāzes III” notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā ar solistu Kristīnes Baranovskas, Riharda Rudzīša, Egila Jākobsona, kā arī mūziķu Raimonda Petrauska un Oskara Petrauska piedalīšanos, bet Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Otrās adventes koncertā skanēs baroka instrumentālā ansambļa un solistes Sonoras Vaices mākslinieciskais sniegums.

Otrajā adventē kultūras centra “Mazā ģilde” koncertu “Atnākšana”, kurā uzstāsies dziedātāja Anna Krista Ostrovska un mūziķi Dominiks Jarmakovičs un Artūrs Cukanovs, varēs skatīties arī Facebook lapā un YouTube kanālā .

Līdztekus koncertiem un muzikālām performancēm, svētku sajūtu Rīgā raisa arī Ziemassvētku egles, kas rotājas Doma laukumā, Rātslaukumā, pilsētas ielās, parkos, skvēros un laukumos, kā arī gaismas noformējums Mežaparka Lielajā estrādē, Spilvē, Bieriņos, Viesturdārzā, Vecmīlgrāvī un citviet pilsētā.

Adventa laika kultūras pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, un programma tapusi sadarbībā ar pašvaldības kultūras centriem un biedrībām. Programma ar pasākumu dalībniekiem, norises vietu un laiku, kā arī informācija par iespēju iegādāties ielūgumus un drošības pasākumiem koncertu apmeklētājiem atrodama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv.


Adventes laika pasākumi Rīgā
 

  • Līdz 19. decembrim koncertu cikls “Adventes koncerti Rīgas baznīcās”    

5. decembrī plkst. 12.00
Rīgas Sv. Trīsvienības baznīcā, Sarkandaugavas ielā 10
Muzicē Ilze Grunte un Zane Šmite

12. decembrī plkst. 13.00
Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, Brīvības ielā 119
Muzicē Iveta Baumane, Roberts Pētersons un Viesturs Samts

19. decembrī plkst. 13.00
Rīgas Mārtiņa baznīcā, Slokas ielā 34
Noslēguma koncerts
Piedalās Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite, Iveta Baumane un Roberts Pētersons. Noslēguma koncertu vada Ēriks Pozemkovskis

Bezmaksas personalizēti ielūgumi rezervējami, rakstot uz e-pastu sniedz@inbox.lv vai zvanot pa tālruni 29802995. Tiešraidē un ierakstā koncerts būs skatāms vietnē  https://agenskalns.org/ieraksti
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
Rīko Austras biedrība

  • 3. decembrī Anniņmuižas parkā Muzikāli izklaidējošs notikums “Ziemassvētku Tubas”   

Dalībnieki: Jānis Pusplatais (Orķestris “Rīga”), Kārlis Krapauskis (Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris), Roberts Donis (Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris), Nils Balodis  (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura students), Adrians Sanjurjo (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura students), Raivis Māgurs (Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris), Jānis Retenais (Orķestris “Rīga”)
Rīko biedrība “Latvijas Brass asociācija”

  • 4. decembrī

Ziepniekkalnā, Citādi Ziemassvētki ar grupu “Sunny Groove Dixie”      
Rīko biedrība “Latvijas Brass asociācija”

16.00–17.10 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Adventa koncerts “Veltījums Hammond ērģelēm”
​Dalībnieki: Atis Andersons (Hammond ērģeles), Andris Buiķis (perkusijas), Kārlis Vanags (saksofoni, flauta), Judīte Pisarčika ((Judyta Pisarczyk), balss, Polija), vokālā grupa “Putni”, Kristīne Adamaite ( ērģeles).
Personificēti bezmaksas ielūgumi “Biļešu paradīzes” kasēs no 15. novembra. Ieeja koncertā ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.
Rīko biedrība “Spektrs”

  • 5. decembrī

16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncerts “Ziemassvētku parafrāzes III” Otrajā adventē
Dalībnieki: Rihards Rudzītis (bass), Kristīne Baranovska (soprāns), Egils Jākobsons (tenors), Baiba Rudzīte (alts), Raimonds Petrauskis (taustiņinstrumenti, aranžijas), Oskars Petrauskis (saksofons).
Bezmaksas ielūgumi no 29. novembra “Biļešu paradīzes” kasēs. Bērniem ieeja koncertā no 12 gadu vecuma.
Rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Sv. Pētera baznīcas pārvalde

18.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Otrās adventes koncerts
Piedalās Sonora Vaice (soprāns), baroka instrumentālais ansamblis: Raimonds Melderis (vijole), Agnese Kanniņa (vijole) Zane Grosa (vijole), Agate Pooka (vijole), Zane Dziesma (alts), Ainārs Paukšēns (čells), Jurģis Klotiņš (kontrabass). Mākslinieciskais vadītājs Pēteris Vaickovskis (klavesīns).
Personalizēti bezmaksas ielūgumi no 22. novembra “Biļešu paradīzes” kasēs.
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
Rīko biedrība “Musica Humana”

19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” Lielajā zālē un tiešraidē RKTMC "Mazā ģilde" Facebook lapā un YouTube kanālā Otrās adventes koncerts “Atnākšana”
Dalībnieki: AnnaKrista - Anna Krista Ostrovska (balss), Dominiks Jarmakovičs (ģitāra) un Artūrs Cukanovs (sitaminstrumenti).
Ielūgumi no 29. novembra www.bilesuparadize.lv, kā arī visās “Biļešu paradīzes” kasēs. Ielūgumi ir beigušies.
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu, kas apstiprina vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu, kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Pasākuma laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
Rīko Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”

  • Izstādes

No 1. decembra līdz 9. decembrim
Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”/ Amatu ielas 3. nama  skatlogos
Izstāde “Patvērums”
Informācija par izstādi www.mazagilde.lv

No 1. decembra līdz 31. decembrim       
11.00-18.00 Rīgas Porcelāna muzejā, Kalēju ielā 9/11
Ziemassvētku rotājumu darbnīca           
Darbnīcā varēs izgatavot porcelāna suvenīrus, izmantojot tonētu lejamo un veidojamo porcelāna masu. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 26406354 vai e-pastu maija.nikitina@riga.lv katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.
Dalības maksa 9,00 EUR

02.12.2021.-16.01.2021.             
10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”           
Izstāde “Ziemassvētki jūgendstila noskaņās”   
Muzeja interjers rotāts ar 20. gadsimta sākumam raksturīgiem Ziemassvētku ornamentiem un jūgendstila iedvesmotiem autordarbiem.
Derīga ieejas biļete muzejā.
Papildu informācija https://jugendstils.riga.lv/actual/

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja, e-pasts: indra.vilde@riga.lv. 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit