Ģimmenes dienas plakāts pilsētvidē

Publicitātes attēls

Par godu Ģimenes dienai Rīgā notiks vairāki koncerti, pasākumi un folkfestivāls

Par godu Starptautiskajai ģimenes dienai, kas tiks atzīmēta trešdien,15. maijā, nedēļas nogalē pilsētā norisināsies vairāki koncerti, pasākumi un īpašs, ģimenēm veltīts folkfestivāls. Šajā laikā aicinām novērtēt ģimenes nozīmi, rūpēties par tās vērtībām un kopā ar mīļajiem pavadīt skaistu laiku Rīgas sarūpētājos pasākumos.

17. maijā plkst. 17.00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” orķestra “Rīga” un dziedātāju Daumanta Kalniņa un Zanes Dombrovskas izpildījumā izskanēs koncerts “Supervaroņi”. Koncertprogrammā, kurā tiks apskatīti ne tikai jauno laiku supervaroņi, bet arī mūsu pašu Lāčplēsis, Trešais tēva dēls un citi, skanēs mūzika arī no tādām populārām kinofilmām kā “Supermens” un “Harijs Poters”. Bezmaksas ielūgumi no 10. maija “Biļešu paradīzes” kasēs. Savukārt 18. maijā plkst. 12.00 koncerts “Supervaroņi” būs klausāms kultūras centrā “Imanta”.

18. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00 Mežaparka Lielās estrādes iekštelpās un ārtelpā norisināsies Ģimenes dienas pasākums “Sveiks un vesels”. Pasākumā gaidāmas izglītojošas lekcijas, sportiskas aktivitātes, būs vērojams iluzionistu Pecolli šovs, bērniem iespēja iesaistīties radošajās  darbnīcās. Kokaru zālē muzicēs Šablovsku un Zemīšu ģimenes.

Tostarp Jaunajā Teikā 18. maijā notiks pirmais ģimeņu folkfestivāls “Taka”. Festivālā no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.30 uz “Strūklakas skatuves” notiks koncerti, kuros  uzstāsies mūziķu apvienības “Garataka”, “Vilkači”, “Grodi”, “Banga”, Suitu sievas, Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, grupa “Dārdi”, Nila Īles etnoperkusiju grupa “ZemeDunn” un citas.

Jaunās Teikas teritorijā būs izvietotas sešas aktivitāšu teltis, kurās varēs “pielaikot” kāzu un krustabu rituālus, iegūt praktiskus padomus un dziesmas Jāņu svinēšanai, iemācīties dančus, izmēģināt kādu mūzikas instrumentu, kā arī ļauties azartam prāta spēļu turnīrā. Pašiem jaunākajiem būs iespēja piedalīties bēbīšu skoliņas nodarbībās.

Festivālā “Taka” sadarbībā ar sarunu ciklu “Aīdas istaba” norisināsies “Domnīca”. Tajā varēs izzināt visu svarīgo par cilvēka mūža godiem. Sarunas būs par piedzimšanu un krustabām, seksualitāti un auglību, kāzu godiem un bedībām. Sarunās piedalīsies dažādu jomu speciālisti, bet sarunas “Domnīcā” vadīs Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, folkloriste Aīda Rancāne. Par tematiem “Auglība. Seksualitāte. Kāzu godi.” sarunāsies Kristīne Balode, Mārtiņš Pavasaris un Inese Krūmiņa, “Atdalīšanās. Krustabas” apspriedīs Ieva Puzo un Līga Giniborga.

Savukārt plkst. 19.00 festivāla kulminācijā Fantadromā izskanēs lielkoncerts “Kur es saucu, tur skanēja!”, kurā caur režisora Oskara Pētersona un mākslinieciskās vadītājas Asnates Rancānes veidoto koncepciju varēs sajust vasaras sākuma dabas burvību un folkloras bagātību, kas raksturīga šim gadalaikam. Uz lielkoncertu biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs. Pēc koncerta, plkst. 21.00, Fantadromā paredzēti nakts danči folkloras kopas “Garataka” vadībā.

Festivāla teritorijā būs iespēja iegādāties uzkodas un dzērienus. Ieeja festivāla dienas pasākumos ir bezmaksas.

Plašāku informāciju par visiem Ģimenes mēneša pasākumiem un to norises programmu meklējiet mājaslapās kultura.riga.lv un riga.lv, kā arī sekojiet līdzi Rīgas domes sociālo tīklu lapās “Rīga” un  “Rīgā notiek”.

Informāciju sagatavoja: Aira Ancāne, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: aira.ancane@riga.lv