URBACT e-Universitāte, kas notika 2020. gada septembrī un oktobrī, bija pirmais tik plaša mēroga pilnībā digitāls izglītības pasākums, kas bija paredzēts vietējām ieinteresētajām personām, kuras iesaistītas Rīcības plānošanas tīklos.
Tas sastāvēja no 8 semināriem, kas ļāva dalībniekiem apgūt prasmes, paņēmienus un taktiku, lai varētu uzsākt darbu ar vietējām grupām un veidot vietējos pilsētu Integrētos rīcības plānus. URBACT vietējās atbalsta grupas dalībniece Kristīne Šuļžanoka dalījās savos iespaidos par pieredzēto URBACT e-Universitātē.
Pēdējā mēneša laikā es biju pagodināta ar unikālu iespēju piedalīties brīnišķīgā tiešsaistes pasākumā - URBACT e Universitāte. Tas, kas iesākās kā lūgums aizvietot uz lekciju dalībnieku, rezultējās gaidītākajās 2020. gada otrdienās un ceturtdienās!
Esmu pārliecināta, ka lielākā daļā, kas lasa šo atsauksmi, sākot ar pavasari ir piedalījušies neskaitāmās interneta platformas sapulcēs un konferencŗs. Daļa no tām interesantas, taču būsim atklāti – lielākā daļa, ne visai. Neslēpšu, ka iesākumā nebiju pārāk lielā sajūsmā, uzzinot, ka turpmāko mēnesi otrdienas un ceturtdienas būs jāpavada Zoom platformā, taču pieslēdzoties jau pirmajai lekcijai, manas domas tika mainītas par 180 grādiem.
Pirmā plenārsēde, bija teju hipnotizējoša ... pēc mēnešiem ilgiem ikdienišķiem sapulcēm jūs kļūstat gluži kā ieprogrammēts būt skeptiskam un sagatavoties sliktākajam, bet, jāsaka, URBACT komandā patiesi ir profesionāļi. Droši var apgalvot, ka viņi ieradās sagatavoti un ar misiju iekarot - lai jūs ierautu šajā procesā un jūs vēlētos turpināt atgriezties vēl un vēl. Nemānīšos, jau pēc pirmās nedēļas, pat nezinot, vai varēšu pievienoties nākamajām sesijām, es turpināju lūgt interneta saites uz plenārsēdēm tiešsaistēs, biju aizrauta un vēlējos redzēt turpinājumu! Darba grupas, kas sekoja plenārsēdēm, bija kas jauns. Jā, pašā sākumā bija nelielas aizķeršanās, taču tas ir pašsaprotams, ja ņem vērā, ka konferencē piedalījās ap 500 dalībnieku no visas pasaules un diez vai tas bija viegls uzdevums, sadalīt visus atsevišķās grupās! Uzgaidāmās telpas moderēja interesanti cilvēki ar lielisku humora izjūtu, tāpēc, pat ja jūs bijāt iestrēdzis tiešsaistes uzgaidāmajā telpā, lai pievienotos savai darbnīcai, jums joprojām tika garantēta izcila kompānija un interesantas sarunas! Vienas vai divu sesiju laikā visas problēmas tika novērstas, un mēs varējām doties uz semināriem - kas notika uz Miro sienām, kas man bija jaunums. Jāatzīst, ka sākumā bija diezgan mulsinoši, taču tiklīdz jaunā programma tika apgūta, tā kļuva par ļoti ērtu palīginstrumentu darbiem grupās.
Katrs no lektoriem sesijās stāstīja par savām tēmām, taču, kas patīkami pārsteidza bija tas cik ļoti organiski viss saplūda vienā vēstījumā, jo lektori runājot par savu tēmu nemitīgi veica atsauces no iepriekšējās sesijām, tādejādi to visu apvienojot ideālā nepārtrauktā plūsmā.
Labākais no eUniversitātes ir tas, ka viss piedzīvotais un dzirdētais ir brīvi pieejams interneta vidē un var atgriezties pēc iedvesmas jebkurā brīdi, kā arī padalīties ar šo informāciju ar savas ULG (vietējās atbalsta grupas) dalībniekiem, gatavojoties sanāksmēm, projekta ceļa kartes un Integrētā rīcības plāna izstrādei.
Informāciju sgatavoja: projekta dalībniece Kristīne Šuļžanoka.