RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Projektu finansēšanas konkurss gaismas festivālam “Staro Rīga 2020”

Nosaukums Joma Pieteikšanās termiņš Norises laiks Statuss
Projektu finansēšanas konkurss gaismas festivālam “Staro Rīga 2020” Kultūra 19.06.2020. 18.11.2020. - 21.11.2020. Rezultāts

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu, lai nodrošinātu festivāla programmas izveidošanu. Festivāla norise šogad plānota no 18. līdz 21. novembrim.

Šogad gaismas festivāla “Staro Rīga” tēma ir “Gaismēnas”, kas emocionāli iezīmē izteiktu kontrastu starp gaismu un tumsu, tādējādi ietekmējot kopējo mākslas darba kompozīciju. Glezniecībā dramatiska, psiholoģiska efekta padziļināšanai uz atsevišķiem objektiem gaisma krīt no viena, parasti neredzama avota. Tumsas un gaismas saspēlē tiek izcelts un izzīmēts viss gaišais un spēcīgāk iezīmējas dziļākā mākslas darba būtība. Mākslinieki, piedāvājot gaismas objektus festivālam “Staro Rīga”, ir aicināti festivāla tēmu traktēt brīvi, gan kā gaismas mākslas objektu veidošanas paņēmienu, gan kā objekta satura vēstījumu.

Mākslinieki aicināti pieteikt projektus jebkurā no daudzveidīgajām gaismas mākslas izpausmes formām, domājot ne tikai par pilsētvidi, bet arī par virtuāliem gaismas objektiem, ko festivāla skatītāji var pilnveidot arī attālināti, izmantojot dažādas inovatīvas tehnoloģijas. Šajā gadā ir būtiski mainīta festivāla norises teritorija. Izvēloties objekta izvietojumu, māksliniekiem jādomā par dažādiem izvietošanas līmeņiem un vietām gan pilsētas centrā, gan apkaimēs.

Projekta pieteikumi jāiesniedz līdz 2020. gada 19. jūnija plkst. 12.00, nolikumā noteiktajā kārtībā.

Papildinformācija par konkursu pieejama pa tālruni 67037251.

The Education, Culture and Sport Department of the Riga City Council is launching a project Funding Competition for the light festival “Staro Riga”.

Event dates: 18 th - 21 st  November, 2020. The theme of the festival is “CHIAROSCURO”.

Project applications must be submitted by 19 Juny 2020  at 12.00  in accordance with the procedures specified in the Project Funding Competition Regulations .

Rezultāti